Lístky na osm koncertů hned zmizely

Search
Close this search box.

4.3.2010 Mladá fronta DNES str. 2 Kraj Pardubický (ČTK)
Litomyšl – Během hodiny a půl od zahájení předprodeje vstupenek na Mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl se včera vyprodalo osm z celkových 23 představení. Na další zájemce z řad veřejnosti tak zbyla jen menší část lístků. Organizátoři tak museli odříkat i některé písemné objednávky, které dorazily poštou.

K lístky přes internet: tři tisíce zájemců za vteřinu Vstupenky se prodávaly prostřednictvím internetu, telefonu i na pěti stovkách prodejních míst po celé zemi. „Letos to bylo snad ještě horší než v minulosti. Za prvních 90 minut jsme zaznamenali 48 300 přístupů po internetu, maximum bylo 3 300 přístupů za vteřinu. Systém sice fungoval pomalu, ale vydržel a chyby nevznikly," uvedl ředitel festivalu Smetanova Litomyšl Jan Pikna.
Největší zájem byl o projekt houslisty Pavla Šporcla s cikánskou cimbálovou muzikou Romano Stilo Gipsy Way, Mozartovu operu Kouzelná flétna a balet Labutí jezero Petra Iljiče Čajkovského.
„Prodej byl velmi rychlý, vstupenky úplně mizely pod rukama," řekl ředitel přehlídky Pikna.
Ze zhruba 20 tisíc lístků je jich asi 10 tisíc prodaných nebo rezervovaných, k dispozici jich zůstalo po dvou hodinách předprodeje asi čtyři tisíce. Zbývající vstupenky pořadatelé vyhradili pro čestné hosty.
Festival Smetanova Litomyšl od 11. června do 5. července nabídne 23 pořadů, což je méně než loni.
Dvaapadesátý ročník přehlídky na druhém zámeckém nádvoří zahájí koncert Symfonického orchestru Českého rozhlasu, který nabídne díla Fryderyka Chopina, Bedřicha Smetany, Petra Ebena a Antonína Dvořáka.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES – pardubický kraj

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz