Litomyšl: dnes začíná prodej lístků na festival

Search
Close this search box.

4.3.2009 Mladá fronta DNES str. 5 Kultura – kraj Pardubický (tum)
Litomyšl – Kdo se chystá na některé z představení v rámci letošního ročníku přehlídky vážné hudby Smetanova Litomyšl, měl by mít dnešní datum v kalendáři červeně zakroužkované. Dnes se totiž rozběhne prodej 25 000 vstupenek na 200 prodejních místech po celé republice. Podle ředitele festivalu Jana Pikny by letos nemělo docházet k přetížení sítě. V minulosti byl vždy zájem diváků tak velký, že síť během chvíle zkolabovala.
Zájemci si proto mohou nově lístky koupit prostřednictvím společnosti Ticketportal. Přesto ale může k obtížím občas dojít.
"Je možné, že se lidé budou přetahovat o vstupenky, kdy kliknou zároveň na stejné sedadlo. Z toho máme strach. Nelze to vyřešit jinak než větší nabídkou pořadů. Proto třeba Rusalku hrajeme třikrát, Dalibora dvakrát," řekl Pikna. Vstupenky lze v Česku vyzvednout na 200 prodejních místech.
Nově si lze také lístky vytisknout. Na elektronické vstupence bude zobrazen čárový kód, a lidé tak nemusejí pro ně chodit do informačních center.
Zároveň si lze nechat poslat čárový kód textovou zprávou na mobilní telefon.
Pro letošní ročník rozšířili organizátoři program na pětadvacet dní a nabídnou devětadvacet komorních, operních i koncertních pořadů. To je nejvíce v jednapadesátileté historii. Festival začne 12. června, potrvá do 6. července.
Letos festival připomíná řadu výročí, vedle narození Bedřicha Smetany i dalších světových autorů – BohuslavaMartinů, FelixeMendelssohna Bartholdyho, Josepha Haydna a Georga Friedricha Händela. Oslaví i 750 let od povýšení Litomyšle na město nebo 60 let od založení Smetanovy Litomyšle.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES – pardubický kraj

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz