Litomyšl: Hudební svátek vyjde na dvacet milionů

Search
Close this search box.

28.2.2007 Svitavský deník str. 10 Svitavsko (fiž)28.2.2007 Svitavský deník str. 10 Svitavsko (fiž)

Litomyšl – Mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl bude sice zahájen až 15. června, lístky však budou v prodeji již od sedmého března.
"Rozhodli jsme se, že ceny vstupného nebudeme zdražovat," uvedl na pondělní tiskové konferenci v sídle Pardubického kraje ředitel festivalu Jan Pikna. "Nechceme, aby celá akce byla jen pro zahraniční hosty a Pražany," doplnil. "Ze vstupného také budeme dávat částku deset korun na fond oprav," dodal s tím, že tak chtějí dokázat, že jsou si vědomi toho, že festival zámku příliš neprospívá.
Celý ročník vyjde na zhruba 20 milionů korun. Kromě ministerstva kultury, Pardubického kraje a města Litomyšl se podílejí zejména sponzoři.
"Těší nás, že organizátoři festivalu zvolili téma 'Ve světě dětí', protože je to právě jejich svět her, snů a fantazie, který často inspiruje i náš svět dospělých," uvedl ředitel firmy Skanska, která se stala generálním partnerem festivalu, Josef Hájek.
"Nebojím se říct, že akce je vlajkovou lodí Pardubického kraje. Je to největší open air festival v České republice. Je možné říci, že došlapeme na paty i Mozartovi v Salzburku," dodal se smíchem vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek.
I pro město Litomyšl je festival významnou událostí. "Každý rok nám přináší něco nového," sdělil starosta Litomyšle Michal Kortyš.
V současnosti stále probíhají jednání s Národním památkovým ústavem Pardubice. "Hledáme ještě jeden únikový východ. Nechceme totiž, aby byly narušeny depozitáře," řekla ředitelka Iva Lánská. "Vítáme také, že se zvýší dohled v průběhu festivalu," dodala.

Foto popis| Smetanova Litomyšl. Tiskové konference ke "Smetanově Litomyšli" se zúčastnili mimo jiné vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek, náměstek ministra kultury Jaromír Talíř a ředitel festivalu Jan Pikna (na snímku zleva doprava).
Foto autor| Foto: Tomáš Kubelka
Region| Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz