Litomyšlané svoji Dagmar milují

Search
Close this search box.

18.6.2011 Svitavský deník str. 3 Svitavsko (zv, šv)

 

Smetanova Litomyšl

Litomyšl – Mezzosopranistka Dagmar Pecková zavítala po roce opět do Litomyšle, tentokrát se svým recitálem k třicátému výročí zahájení své pěvecké dráhy.
Zpívala zde poprvé v roce 1995 ve Smetanově domě a pak desetkrát v rámci festivalu Smetanova Litomyšl. V první polovině večera před beznadějně vyprodaným druhým nádvořím zámku uvedla svůj písňový repertoár, který je jí bližší než opera. Nemohl chybět její oblíbený Gustav Mahler, Richard Wagner a také jedna z Dvořákových Biblických písní (Popatřiž na mne). Po přestávce následoval průřez operní kariérou, počínaje Cherubínem z Mozartovy Figarovy svatby. Její doménou jsou sice ztišené, niterné tóny, uměla se však i pěkně odvázat. Dokázala to temperamentně podanou Habanerou z Bizetovy Carmen i písní z muzikálu My fair lady. Diváky závěr koncertu doslova zvedl ze sedadel a dlouhotrvajícím potleskem dali najevo, jak je jim sympatická pěvkyně, vystupující převážně v zahraničí, blízká.
Během interpretace árie Jany z Čajkovského Panny Orleánské se ukázalo, jak prospěšné je zřízení bezletové zóny nad Litomyšlí během festivalu. Večer zóna selhala a hluk tryskových motorů soutěžil s Čajkovským.

Foto popis| DAGMAR PECKOVÁ oslavila v Litomyšli na festivalu svým koncertem třicet let pěvecké kariéry.
Foto autor| Foto: František Renza (Smetanova Litomyšl)
Region| Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz