Litomyšl: boj o lístky na festival

Search
Close this search box.

6.3.2019   Právo   str. 10   Severovýchodní Čechy   Zdeněk Seiner    

Po přednostním prodeji vstupenkových balíčků začíná ve středu 6. března, samotný předprodej vstupenek na 61. ročník Smetanovy Litomyšle.

V posledních letech se tvrdý boj neodehrává ve strkanicích u dveří předprodejních míst, ale při objednávání on-line na internetu. Na některá atraktivní představení je vyprodáno během několika minut. Na některé koncerty lze na druhou stranu překvapivě dostat dobré lístky dokonce i v den koncertu.

„Pro letošní ročník bylo vydáno přes 30 tisíc vstupenek. Ty lze získat hned několika způsoby: přes http://www.smetanovalitomysl. cz, http://www.ticketportal. cz i na jeho prodejních místech, na tel. čísle 461 616 070, ale také v aplikaci Smetanova Litomyšl pro Android a iOS nebo přes tlačítko Koupit na facebookových stránkách festivalu,“ řekla Právu mluvčí festivalu Jana Bisová.

„V prvních okamžicích předprodeje bývá systém internetové prodejny velmi zatížený, zaznamenává až několik tisíc přístupů současně a vstupenky mizí velice rychle. Je proto třeba neztrácet čas a doporučujeme se do systému zaregistrovat už předem,“ doporučil ředitel Smetanovy Litomyšle Jan Pikna.

Zárukou úspěchu je trpělivost. Vstupenky se ještě v průběhu další hodiny mohou v malých počtech znovu objevovat. Ovšem ani v případě, že bude pořad vyprodaný, není nic ztraceno. Neúspěšným zájemcům o vstupenky Smetanova Litomyšl doporučuje využít takzvaného hlídacího psa, který automaticky přiřazuje uvolněné rezervace čekatelům v pořadí. Pes pohlídá maximálně čtyři vstupenky na jeden pořad.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz