Litomyšl vyprodala Mahlera

3.3.2016    Mladá fronta DNES    str. 14   Kraj Pardubický (dp)    

LITOMYŠL Z obchodního hlediska zaznamenali pořadatelé 58. ročníku Mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl při včerejším zahájení předprodeje úspěch. Ze 30 tisíc vstupenek na pořady na přelomu června a července jich už do volného prodeje večer zbylo jen 4,5 tisíce.

 

            Část rezervací sice propadne, ale to nic nemění na tom, že šlo o nejlepší start prodeje v historii festivalu. Dvanáct pořadů hlásilo vyprodáno, u řady dalších zbyla volná jen nejhorší místa. Z nabídky nezmizely rychle jen jistoty, jakými jsou koncerty Čechomoru či Anety Langerové, ale lidé bojovali i o možnost jít na dobrou klasickou hudbu.

            „Mám o to větší radost, že byl velký zájem i o pořady, u kterých bych to nečekal. Dobře se prodávala opera Čert a Káča, Hubička, a dokonce i Mahlerova symfonie byla mezi prvními pořady, na které si už lidé nemohli zarezervovat vstupenky,“ uvedl ředitel festivalu Jan Pikna.

Velký zájem o vstupenky ovšem daleko méně potěšil ty, kteří včera strávili hodiny marným klikáním u počítače a nedostali šanci koupit vstupenky, o které měli zájem.

            Pikna vysvětluje, že při prodeji prostřednictvím sítě Ticketportal dostávají v době převisu možnost nakupovat jen někteří zájemci, ostatní musí čekat, než se uvolní místo. „Je to spíše loterie a nedá se s tím bohužel nic moc udělat. Je málo lístků na žádané pořady a festival se rozšiřovat už nedá,“ uvedl Jan Pikna.

 

Regionální mutace| Mladá fronta DNES – pardubický kraj

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2022
Designed by: wwworks.cz