Litomyšl zase žije uměním. 63. ročník Smetanovy Litomyšle je zahájený

Search
Close this search box.

WEB, Datum: 02.07.2021, Zdroj: svitavsky.denik.cz +1, Strana: 0, Autor: Iveta Nádvorníková, Datum importu: 07.07.2021 06:40, RU/měsíc: 35 259, RU/den: 4 767, Rubrika: Kultura, AVE: 5 990,00 Kč, Země: Česko, GRP: 0,05

Tematické duplicity: Kultura a cestovní ruch

Obsahové duplicity: 02.07.2021 – Svitavský deník

Hned na dvou místech byl ve čtvrtek večer zahájen 63. ročník Národního festivalu Smetanova Litomyšl.První pořady se uskutečnily na nádvoří zámku v Litomyšli a také v zahradách zámku v Nových Hradech.

„V úterý jsme mohli do prodeje pustit zbývající lístky do povolené 75procentní kapacity, které jsme blokovali kvůli zachování povinných rozestupů v hledištích. Nyní už tyto rozestupy povinné nejsou a v nabídce jsou tak opět vstupenky téměř na všechny festivalové pořady,“ uvedla Eva Piknová, ředitelka komunikace Smetanovy Litomyšle. Na pořady by měli diváci podle pořadatelů přicházet včas. Hlediště se jim otevírají už 75 minut před začátkem pořadu.

„Počítáme se zpomalením u kontroly vstupenek, kde bude nutné navíc ověřit potvrzení o bezinfekčnosti. Nejrychleji uvaděči zkontrolují národní certifikát, jeho QR kód totiž umí přeložit a okamžitě vyhodnotit i naše čtečky vstupenek,“ dodala Piknová. Současně s hudebním festivalem Smetanova Litomyšl startuje i free zóna v Klášterních zahradách. O víkendu se konají taky vernisáže výstav Smetanovy výtvarné Litomyšle.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz