Manon Lescaut premiérově

Search
Close this search box.

28.6.2007 Hradecký deník str. 33 Tipy – Východní Čechy (mag)28.6.2007 Hradecký deník str. 33 Tipy – Východní Čechy (mag)

Ovíkendu pokračuje hudební festival Smetanova Litomyšl. Celá řada skladeb a operních děl zde má svou festivalovou premiéru a mezi ně patří také opera Manon Lescaut.
Na její páteční a sobotní provedení zajistili pořadatelé špičkové obsazení. Například pro sobotní představení se jim podařilo dohodnout obsazení role Rytíře des Grieux pověstnými slandským tenoristou Kristjanem Johannssonem.
Změnu dozná páteční koncert. Pořadatelé s omluvou sdělují změnu v obsazení role ManonLescaut. Avizovaná pěvkyně Tiziana Caruzo má po autonehodě poraněný kotník a nemůže vystoupit, nahradí ji tedy vynikající sopranistka Tatiana Teslia, která zdejšímu publiku není tak úplně neznámá – na Smetanově Litomyšli totiž vystoupila v roli Mariny v opeře Dimitrij již v roce 2004. Začátek představení na II. Zámeckémnádvoří je v 21 hodin.
Letošní operní festival završí nedělní galakoncert tenoristy Torstena Kerla. Závěrečná akce začíná v 18 hodin rovněž na II. Zámeckém nádvoří.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz