Smetanova Litomyšl

Search
Close this search box.

26.6.2015    Haló noviny    str. 11   Píšete nám      

Tak jsme zahájili 57. ročník Smetanovy Litomyšle. Zase znějí krásné melodie našich i světových autorů, zámkem i celou Litomyšlí se nese neopakovatelná atmosféra.

 

           Ti, co měli štěstí, že sehnali lístky, už slyšeli přehlídku známých filmových melodií Ennia Morriconeho – kdo by neznal filmy Pro hrst dolarů nebo Pro pár dolarů navíc a samozřejmě klasiku Tenkrát na Západě – to je jen malý výčet filmů, ke kterým E. Morricone složil hudbu.

            V druhé části pak zazněla Sinfonia Fišeriana I., hudba, kterou složil Luboš Fišer k nádherným českým filmům, ať už to byli např. Zlatí úhoři, Petrolejové lampy, Adéla ještě nevečeřela a samozřejmě fantastická Babička. Tóny byly podmalovány ukázkami a znovu jsem si uvědomila, jaké nádherné filmy jsme dokázali natočit.

            Dále to byl koncert na přání, a to melodie ze známých muzikálů – Kabaret, Jesus Christ Superstar, Chicago, Bídníci, Kočky nebo Fantom opery. Opět jsme si všichni přišli na své, protože muzikálový soubor Městského divadla Brno patří ke špičce, a jednotlivé výkony nás o tom znovu přesvědčily.

            Byl to krásný hudební víkend a už se zase můžeme těšit na další.

 

***

 

Články vyjadřují pouze názory a poznatky autorů, mohou být redakčně kráceny

 

O autorovi| Fantom hudby (lk)

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz