Mezi finalisty soutěže Manažer roku 2015 bylo deset zemědělců

Search
Close this search box.

30.6.2016    Potravinářský obzor    str. 16   manažer roku   

 

Předseda představenstva a generální ředitel strojírenské společnosti Motor Jikov Group Miroslav Dvořák a jednatelka a výkonná ředitelka výrobce sanitární techniky Alca Plast Radka Prokopová byli v pražském Paláci Žofín vyhlášeni vítězi třiadvacátého ročníku soutěže Manažer roku 2015, jehož mediálním partnerem byl i náš časopis Potravinářský obzor.

 

Zlatý odznak vítězným manažerům předal prezident Miloš Zeman, který zároveň blahopřál všem oceněným bez ohledu na pořadí. Desítce nejlepších manažerů přišel pogratulovat i předseda vlády Bohuslav Sobotka, který ocenil význam manažerů pro českou ekonomiku a společnost vůbec. Pomyslnou štafetu svým nástupcům předali loňští vítězové, předseda představenstva a generální ředitel skupiny ČEZ Daniel Beneš a prezidentka společnosti Petrof Zuzana Ceralová Petrofová.

            „Vítězství v soutěži si vážím, neboť přináší možnost porovnání lidí v branži. Pro ty, kteří uspějí, jde o jistou odměnu a potvrzení toho, že jejich práce a to, co dokázali, snese nejvyšší republikové srovnání,“ komentoval zisk ocenění Dvořák. „Ráda bych pomohla při rozhodování všem, kteří zvažují možnost založení firmy a stojí před zásadním osobním rozhodnutím, zda začít podnikat či nikoliv,“ prohlásila Radka Prokopová, jež chce vítězství v soutěži využít nejen k propagaci vlastní společnosti, ale také inspirovat případné následovníky.

 

Monika Nebeská mezi deseti nejlepšími

 

Deset nejlepších manažerů bylo vybráno do žebříčku TOP 10. Kromě Miroslava Dvořáka a Radky Prokopové jimi jsou předseda představenstva ATAS elektromotory Náchod Otto Daněk, ředitel Rehabilitačního ústavu Kladruby Josef Hendrych, ředitelka a jednatelka LD Seating Jitka Hurábová, generální ředitel Řízení letového provozu ČR Jan Klas, předsedkyně představenstva Zemědělského družstva Všestary Monika Nebeská, generální ředitel a prokurista VÚTS Liberec Miroslav Václavík, předseda představenstva Kovodružstva Strážov Václav Valter a generální ředitel ČEZ Distribuce Richard Vidlička.

 

Odvětvoví manažeři

 

Hodnotitelská komise vybrala 70 finalistů, kteří byli podle zaměření svých firem či institucí zařazeni do 23 oblastí, jejichž vítězové získali titul Manažer odvětví. Mezi touto sedmdesátkou bylo deset odborníků z rezortu zemědělství.

            Titul mladý manažerský talent získala ředitelka AAA Auto Karolína Topolová, vynikající manažer malé firmy do padesáti zaměstnanců ředitel festivalu Smetanova Litomyšl Jan Pikna, vynikající manažer střední firmy do 250 zaměstnanců ředitel VÚTS Liberec Miroslav Václavík. Do síně slávy byl uveden Jan Preclík, který byl po dvě desetiletí v hodnotící komisi soutěže.

            V kategorii Zemědělství a obchod se stal manažerem odvětví předseda představenstva Výrobně – obchodního družstva se sídlem v Kámeně Josef Houček. Předseda představenstva Zemědělského družstva Bernartice Pavel Novotný uspěl jako manažer odvětví v kategorii Zemědělství. A manažerkou odvětví v kategorii Zemědělství a služby je předsedkyně představenstva Zemědělského družstva Všestary Monika Nebeská.

 

Foto popis| Vítězové s prezidentem a premiérem

Foto popis| Přítomní během slavnosti se zaujetím sledovali představování vyznamenaných

Foto popis| Vystoupení Heleny Štáchové velmi zaujalo přítomné

 

O autorovi| Text a foto Bohumil Brejžek

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz