Milostné dopisy od Magdaleny Kožené

Search
Close this search box.

17.6.2009 Svitavský deník str. 3 Svitavsko
Litomyšl/ Dalším velmi očekávaným pořadem festivalu Smetanova Litomyšl byl sólový koncert významné mezzosopranistky Magdaleny Kožené. Napínavé okamžiky před začátkem, ale nakonec naprosto vrcholný zážitek připravila pořadatelům a návštěvníkům Smetanovy Litomyšle Magdalena Kožená. Slavná česká mezzosopranistka nepřijela úplně zdravá. Pořadatelé do poslední chvíle trnuli, jestli se koncert uskuteční. Kolem šesté to navíc vypadalo, že přijde bouřka, která by komorně laděný písňový večer rušila. Ale nakonec se vše v dobré obrátilo.
Večer nesl podtitul "Lettere amorose" – v překladu tedy Milostné dopisy. Brněnská rodačka už v roce 1995, ve dvaadvaceti letech, vyhrála prestižní pěveckou soutěž v rakouském Salcburku. Jako ještě ne tolik známá vystoupila na Smetanově Litomyšli poprvé v roce 1997.
Její doménou je hudba a písně barokních mistrů 16. století. Ze skladatelů, jejichž díla na koncertu přednesla, je známější snad jen Claudio Monteverdi.
Ještě hodinu před představením pršelo, na spadnutí byla rovněž bouřka. Počasí se nakonec umoudřilo. Magdalena Kožená nicméně zpívala v nahlášené indispozici. Pěvkyni však spolehlivě doprovodil komorní orchestr, složený ze šesti strunných nástrojů a večer gradoval až k závěrečnémutriumfu.

JINDŘICH BÁLEK, ZDENĚK VANDAS

Foto popis| MAGDALENA KOŽENÁ zpívala na festivalu, ačkoliv nebyl zcela zdravá.
Foto autor| Foto: František Renza (SL)
Region| Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz