Ministerstvo kultury přispěje na další ročník Smetanovy Litomyšle dvěma miliony korun

Search
Close this search box.

7.10.2008 ČRo – Pardubice str. 4 17:00 Události regionu

Václav PILNÝ, moderátor
——————–
Dva miliony korun a příslib účasti švédské ministryně kultury na festivalu Smetanova Litomyšl v příštím roce, to je výsledek jednání vicehejtmana Pardubického kraje Romana Línka s ministrem kultury Václavem Jehličkou. Podrobnosti připojuje mluvčí kraje Kateřina Nohavová.

Kateřina NOHAVOVÁ, mluvčí kraje
——————–
Určitě to výrazně napomůže tomu, aby příští ročník světového festivalu měl důstojnou formu, festival bude úzce propojen s předsednictvím České republiky v Radě Evropské unie v příštím roce. Pardubický kraj by tu totiž rád předal pomyslné žezlo Švédsku, které vystřídá Českou republiku a bude Unii předsedat v druhé polovině roku. Ministr přislíbil, že do Litomyšle přivede i švédskou ministryni kultury, což je právě z tohoto pohledu důležité. Vazba Litomyšle na Švédsko je dána i osobou Bedřicha Smetany, který ve Švédsku prožil důležitou část svého života. Smetanova Litomyšl proto byla zařazena mezi oficiální kulturní akce v rámci předsednictví.

Václav PILNÝ, moderátor
——————–
Festival Smetanova Litomyšl bude v příštím roce o několik dnů delší. Uskuteční se totiž šedesát let od vzniku festivalu. Litomyšl bude slavit sedm set padesát let od povýšení na město a připomeneme si sto osmdesáté páté výročí narození a sto pětadvacáté výročí úmrtí Bedřicha Smetany.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz