Moravskoslezské Čtvero ročních období nabídne šest koncertů

4.6.2013 Mladá fronta DNES str. 3 Kraj Moravskoslezský (ČTK)

 

OSTRAVA Během letní části cyklu Čtvero ročních období se v červnu v Moravskoslezském kraji uskuteční šest koncertů.
„Zřejmě nejatraktivnějším z nich bude ostravské vystoupení smíšeného sboru Khorikos z New Yorku, který se během evropského turné představí i na festivalu Smetanova Litomyšl," řekl ředitel Svatováclavského hudebního festivalu, který cyklus pořádá, Igor Františák. Sbor Khorikos, který vystoupí 28. června v kostele svatého Václava v centru Ostravy s dirigentem Jessem Peckhamem, už mohli lidé v Ostravě slyšet v roce 2008.
„Tento koncert vlastně bude reprízou jejich debutu na Smetanově Litomyšli. V rámci koncertů, které Svatováclavský festival pořádá, to byl před čtyřmi lety mimořádný zážitek, takže věřím vzhledem k tomu, jakým způsobem se od té doby rozvíjejí dál, že to bude opravdu mimořádný počin," dodal Františák.
Na dalších koncertech od 22. do 30. června vystoupí mimo jiné Škampovo kvarteto a Zemlinského kvarteto nebo cimbalista a flétnista Jan Rokyta mladší s recitátorem Alfredem Strejčkem.
Koncerty se kromě Ostravy uskuteční v Kopřivnici na Novojičínsku a Kozlovicích a Kunčicích pod Ondřejníkem na FrýdeckuMístecku. Vstupné stojí od 70 do 150 korun. Kompletní program a další informace najdou zájemci na internetových stránkách http://www.shf.cz.

***

„Zřejmě nejatraktivnější bude ostravské vystoupení smíšeného sboru Khorikos z New Yorku." Igor Františák

Regionální mutace| Mladá fronta DNES – Moravskoslezský kraj

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2022
Designed by: wwworks.cz