Muzikálové melodie přiveze Jiří Suchý

Search
Close this search box.

10.6.2010 Mladá fronta DNES str. 3 Smetanova Litomyšl (tum)Při Koncertě na přání zazní melodie z filmů Kdyby tisíc klarinetů či Limonádový Joe

LITOMYŠL Koncert na přání je součástí programu přehlídky již řadu let. Zněla při něm Carmina Burana, skladby George Gershwina či Glena Millera nebo hudba z českých večerníčků. Když se předloni konal padesátý ročník, odehrál se na stadionu a nechyběl při něm ohňostroj.
Letos zazní na Smetanově Litomyšli melodie z muzikálů. „Nebudou chybět ani písně z filmů Kdyby tisíc klarinetů, Limonádový Joe, Starci na chmelu, Noc na Karlštejně, Dobře placená procházka, Zločin v šantánu či Šíleně smutná princezna," řekl Vojtěch Stříteský, ředitel pardubické filharmonie, která letošní koncert odehraje.
Ale na pódiu nebude sama. Hostem bude divadelník, zpěvák, textař, ale také jeden z protagonistů filmu Kdyby tisíc klarinetů Jiří Suchý. Spoluzakladatel Divadla Na zábradlí a Semaforu se společně s filharmonií představí festivalovému publiku 29. a 30. června. Na pódiu se objeví ještě pěvečtí sólisté Taťána Roskovcová, Dagmar Zázvůrková, Petr Macháček, Tomáš Trapl a sbor ReBelcanto.
Organizátoři předpokládají, že Koncert na přání bude trvat zhruba dvě hodiny. Začátek je naplánován na 19.30 hodin.
A letošní Koncert na přání by se mohl zapsat do historie festivalu jednou zajímavostí. Vstupenky na něj zmizely tak rychle, že se organizátoři rozhodli přidat ještě jeden termín.
Jelikož jich nebylo moc na výběr, uslyší jako první Koncert na přání ti, kteří si pořídili vstupenky na přidané představení. Teprve po nich ti, kteří lístky skoupili jako první.

Foto popis| Jiří Suchý

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz