Na balet v žabkách? Ano! Festivalové zahrady začaly

Search
Close this search box.

TISK , Datum: 17.06.2019 , Zdroj: Svitavský deník , Strana: 3 , Autor: (ik) , Vytištěno: 2 760 , Rubrika: Pardubicko , Země: Česko

Balet, hudba, mladí talentovaní umělci a desítky výstav. Litomyšl žije festivalem. Publikum se schází nejen na nádvoří zámku, ale také v Klášterních zahradách.

Lodičky a oblek nechte doma. Free zóna Národního festivalu Smetanova Litomyšl je určena všem, kteří si chtějí hudbu, divadlo nebo balet vychutnat na trávě. Jeden velký piknik, to jsou Festivalové zahrady v Litomyšli. Letos se konají už potřetí.

V sobotu se na pódiu mimo jiné představili členové Baletu Národního divadla z Prahy, kteří do svého vystoupení zapojili i nejmladší diváky. Neděle patřila v zahradách dětským pěveckým sborům z celé republiky.

Za příznivého počasí se pořady v zahradách konají každý den, o víkendech a v červencové sváteční dny od 10 hodin, ve všední dny jen večer, kdy je možné sledovat projekce hudebních pořadů a záznamů z festivalového archivu. „Dramaturgie Festivalových zahrad letos více staví na klasické hudbě. Navázali jsme spolupráci se ZUŠ Open, brněnskou konzervatoří, Brněnskými smyčcovými kurzy a Kocianovou houslovou soutěží a festivalem,“ uvedla mluvčí festivalu Jana Bisová.

Region vydání: Východní Čechy

Foto autor:   Foto: Deník/ Iveta Nádvorníková a Jana Bisová (Smetanova Litomyšl)

Foto popis:   MUZIKANTI, BALETKY… Festivalové zahrady, free zóna Národního festivalu Smetanova Litomyšl, nabízí každý den pestrý program. O víkendu si hudbu, tanec i dětské sbory užily na velkém pikniku stovky lidí. Nechyběl ani doprovodný program pro děti.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz