Na festival přijedou osobnosti, které jsou v Litomyšli už doma

Search
Close this search box.

10.6.2010 Mladá fronta DNES str. 1 Smetanova Litomyšl
Tomáš Halík

Religionista, teolog, kněz, psycholog a sociolog náboženství. Je rektorem akademického kostela Nejsvětějšího Salvátora v Praze a prezidentem České křesťanské akademie. Pravidelným návštěvníkem festivalu je od roku 2001.
I v letošním roce se 20. června ujme role hlavního celebrujícího Mše svaté, tentokrát na druhém zámeckém nádvoří.

Ondrej Lenárd

Slovenský umělec je stálým hostujícím dirigentem festivalu.
Zásadním údajem jeho životopisu je více než 1 100 nahrávek pro potřeby dramaturgie v rozhlase a také vynikající interpretace hudebně-dramatické literatury v divadle, rozhlase i televizi. Jeho šestnáctým a sedmnáctým festivalovým vystoupením bude provedení Pucciniho Toscy 24. a 25. června a koncert Vivat Offenbach s Českou filharmonií 20. června.

Jiří Pavlica

hudební seskupení, které obsáhne oblouk od lidové tradice až po oblast soudobé hudby.
Pošesté vystoupí Hradišťan na festivalovém pódiu v pořadu Ej lásko. Pošesté bude uvedena skladba Jiřího Pavlici, tentokrát Missa Brevis, jako doprovod Mše svaté 20. června.

Ivan Kusnjer

V Litomyšli zpívá snad každý rok, celkem jedenadvacetkrát. Letos vystoupí v Prodané nevěstě a s Peckovou v závěrečném koncertu.
Ivan Kusnjer jako vyhledávaný sólista zahraničních operních domů i koncertních síní vystupoval v milánské La Scale, ve Státní opeře ve Vídni, Státní opeře v Berlíně, v Opéra v Nancy, opeře La Monnaie v Bruselu, či v Paříži a Hongkongu. Pravidelně účinkuje s Českou filharmonií.

Eva Urbanová

Již dvacet let patří k největším hvězdám české opery a sklízí ovace i v zahraničí. K nejvýznamnějším trofejím Evy Urbanové patří Cena Thálie za Kostelničku v Janáčkově Její pastorkyni a americká cena Grammy za nahrávku Celeste Aida: Famous Opera Arias . Jejím třináctým vystoupením na festivalu Smetanova Litomyšl bude sopránový part v kantátě Antonína Dvořáka Svatební košile.

Dagmar Pecková

Česká operní pěvkyně známá z angažmá v drážďanské Semperově opeře, Státní opeře v Berlíně a dalších významných světových scénách (Stuttgart, Ženeva, Mnichov, San Francisco, Paříž, Barcelona, Londýn). Natočila desítky nahrávek, mezi nejvýše ceněné patří alba se skladbami Gustava Mahlera a Wolfganga Amadea Mozarta. Na festivalové scéně vystoupí již podesáté. V letošním ročníku v neděli 4. července v pořadu O čem nám vypráví láska…

Foto popis|

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz