Na přání bude ohňostroj

Search
Close this search box.

13.6.2008 Mladá fronta DNES str. 21 Litomyšl – příloha

Tradičně uváděný Koncert na přání se tentokrát uskuteční 4. července na městském stadionu, kde bude ohňostrojný komponovaný pořad na hudbu především Bedřicha Smetany věhlasné a mezinárodně uznávané firmy Flash Barrandov. Vstup bude pro diváky zdarma.
"Slavnostní ohňostrojné představení se odehraje na hudbu zejména Bedřicha Smetany, ale i Antonína Dvořáka či Oskara Nedbala. Koncept vychází z projektu, který v červnu roku 2006 získal hlavní cenu diváků na světovém festivalu pyrotechnických muzikálů v portugalské Madeiře. Důraz je kladen na výtvarnost, barvy, humor, tempo, rytmus a malebnost hudebního motivu, překvapivé zvukové efekty, nikoliv však na hlučnost a agresivitu projevu," uvedli organizátoři.
Podívanou připraví tým Flash Barandov, který se stal několikanásobným vítězem největší ohňostrojové soutěže pořádané v České republice Ignis Brunensis.
"Ohňostroje jsou pro mě srdeční záležitost. Toužil jsem je dělat už odmalička," řekl designér ohňostrojů Jaroslav Štolba , který už ani nedokáže určit počet podívaných, jež připravil.
Koncert na přání má na Smetanově Litomyšli už tradici. Loni měl například název Ve světě dětí.
Velký orchestr Paláce Žofín, moderátor Pavel Nový, zpěváci Michaela Salajová a Miroslav Hrabě nabídli program, ve kterém zazněly například úryvky z českých Večerníčků, filmů Vinnetou, Šíleně smutná princezna, Tři oříšky pro Popelku, Jak se budí princezny, Popelka, Princezna ze mlejna, Lotrando a Zubejda či Tři veteráni.
V roce 2006 obstaral Koncert na přání výběr z nejslavnějších oratorních sborů. Zazněly skladby Bachovy, Haidnovy, Mozartovy, Brahmse a Verdiho.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz