Nadaní žáci zušek se učili od uměleckých špiček

Search
Close this search box.

TISK , Datum: 22.06.2019 , Zdroj: Svitavský deník , Strana: 3 , Autor: (ik) , Vytištěno: 2 760 , Rubrika: Svitavsko/Pardubický kraj , Země: Česko

První ročník stipendijního programu MenART pro nadané žáky základních uměleckých škol a jejich učitele vyvrcholí dnes na festivalu Smetanova Litomyšl. Představí se nejen mladí stipendisté, ale i jejich mentoři, kteří je vedli a předávali jim zkušenosti.

Odpoledne a podvečer tak bude patřit jízdárna i zahrady zámku Litomyšl mladým hudebníkům. Talentovaní výtvarníci se prezentují na výstavě v Augustově tiskárně. Roli mentorů prvního ročníku přijali dirigent Tomáš Netopil, operní pěvkyně Kateřina Kněžíková, klavírista Ivo Kahánek, skladatelka a klavíristka Beata Hlavenková, zpěvačka Lenka Nová a violoncellistka Terezie Kovalová. Mladí výtvarníci pracovali pod vedením Maxima Velčovského, Petra Nikla a Milana Caise. „Mentoři MenART předávají to nejcennější – svůj čas, zkušenosti a osobní pohled na obor, ve kterém excelují. Být rok po jejich boku s volností ptát se a sledovat je při práci je fantastická životní příležitost,“ vysvětluje Dana Syrová, zakladatelka projektu MenART.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz