Nadupaná Smetanova Litomyšl

Search
Close this search box.

7.2.2008 Mladá fronta DNES str. 1 Kraj Pardubický (dp)7.2.2008 Mladá fronta DNES str. 1 Kraj Pardubický (dp)

Litomyšl – Libuše s Evou Urbanovou, Má vlast s Českou filharmonií řízenou Liborem Peškem, balet Romeo a Julie, Nabucco, Lazebník Sevillský nebo třeba Dvořákovo Requiem. Padesátý ročník Mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl, na který se začnou prodávat vstupenky už 5. března, bude mít letos nejatraktivnější program ve své historii. Včera ho organizátoři festivalu poprvé představili.
Prodat by se mělo dvacet tisíc lístků za pět milionů korun. Při závěrečném ohňostrojném představení na hudbu Bedřicha Smetany čekají pořadatelé, že litomyšlský stadion zaplní deset tisíc lidí. Vstup bude zdarma.
"Představujeme festival takový, jaký jsme si přáli, konkurenceschopný z hlediska evropské hudební scény, festival překračuje hranice lokálního provinčního významu," uvedl umělecký ředitel festivalu Vojtěch Stříteský.
V programu není žádné představení, které by působilo jenom jako výplň. Spíše je těžké říct, co je atraktivnější. Světová premiéra oratoria Mojžíš od Sylvie Bodorové? Nebo Griegův Peer Gynt s Jiřím Langmajerem? A co takhle návrat proslulé operní pěvkyně Soni Červené, která po padesáti letech opět vystoupí na Smetanově Litomyšli, tentokrát v pořadu Gerschwin – Bernstein?
Už nyní je zřejmé, že nejzajímavější vstupenky zmizí hned 5. března. Tím spíš, že pořadatelé nezvedli ceny s výjimkou nejdražších míst.
"Jsme kraj s nejnižšími průměrnými platy, nemůžeme přistoupit na pražské ceny, " řekl ředitel festivalu Jan Pikna.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES – pardubický kraj

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz