Návštěvníci Smetanovy Litomyšle mohou na prohlídku

Search
Close this search box.

26.2.2013 Mladá fronta DNES str. 2 Kraj Pardubický (ČTK)

 

PARDUBICE Návštěvníci letošního operního festivalu Smetanova Litomyšl si budou moci zdarma prohlédnout litomyšlský zámek. Každá vstupenka na hudební akci bude zároveň platit pro volný přístup do památkového objektu. Předprodej začne ve středu 6. března.
„Budeme se snažit více zpopularizovat zámek jako takový i jeho interiéry," uvedl ředitel správy Národního památkového ústavu v Sychrově Miloš Kadlec. Protože by tisíce návštěvníků nemohly během festivalu prohlídky absolvovat, platí volné vstupenky až do konce turistické sezony 28. října. Vstupenky na hudební přehlídku si budou moci lidé koupit v prodejní síti Ticketportal, v předprodejní kanceláři Smetanovy Litomyšle na zámku a na internetových stránkách festivalu. Každoročně o ně bývá velký zájem. „Letos to bude o to složitější, že je festival kratší a vstupenek menší počet," řekl ředitel Smetanovy Litomyšle Jan Pikna.
Vloni přehlídka trvala 25 dnů, letos to bude jen 18. Uvede například zcela nové inscenace oper Don Giovanni W. A. Mozarta, Dvě vdovy Bedřicha Smetany a opery Giuseppe Verdiho Sicilské nešpory a Othello. Zopakuje také Jakobína Antonína Dvořáka, který se kvůli špatnému počasí vloni nedohrál.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES – pardubický kraj

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz