Nejžádanější je Don Giovanni

Search
Close this search box.

7.3.2013 Svitavský deník str. 3 Svitavsko (ap)

 

Byli jsme u toho

Litomyšl – Včera začal předprodej vstupenek na 55. ročník mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl. Milovníci vážné hudby si mohli koupit nebo rezervovat lístky na všechny pořady a to nejen ty, které se odehrají v Litomyšli. „Prodáváme letos o něco méně lístků než v předcházejících letech, protože je také méně pořadů na druhém zámeckém nádvoří," řekl ředitel festivalu Jan Pikna. Některé pořady, které se v minulosti dávaly dvakrát, budou letos jen jednou.

Přivstali si

Někteří milovníci vážné hudby nelenili a aby na svůj vybraný pořad vstupenky dostali, přišli raději do pokladny informačního centra na zámku brzy ráno. Byl mezi nimi Jaroslav Jiráček z Litomyšle. „Chodíme s manželkou a přáteli každoročně na víc představení. Letos se těším na Musicu Bohemicu," sdělil Jaroslav Jiráček . Sám má velký zážitek, kdy jako šestnáctiletý dokonce účinkoval v jednom z představení. Do jednoho z prvních ročníků byli vybráni chlapci z divadelního spolku Vostřebal z Benátek do komparsu. „Měli jsme za úkol hlídat kněžnu v Daliboru. Hrála ji Marie Podvalová. Bylo nás asi osm kluků z Benátek a Osíku, měli jsme halapartny," vzpomíná letitý pamětník festivalu Jiráček. Dobře udělal, že si přišel koupit vstupenky hned po ránu.

Vstupenky mizely

Už během dopoledne zmizely z pultu nebo byly rezervované lístky na operu Don Giovanni od Wolfganga Amadea Mozarta, Koncert plný překvapení. Nejsou už volné vstupenky na Slavnostní zahajovací koncert, cyklus symfonických básní Bedřicha Smetany Má vlast. Šanci ale ti, co se na ně nedostalo právě na tyto pořady, mají. „Pokud si lidé přes internet objednané vstupenky do pěti dnů nevyzvednou, dáme je do volného prodeje," ujišťuje ředitel festivalu Jan Pikna. Zájem o jednotlivé pořady je velký a to i přesto, že vstupenky podražily. „My musíme více platit účinkujícím. Ti nejžádanější jsou velmi drazí a žádné slevy neposkytují," vysvětluje Jan Pikna. Vstupné zvýšili organizátoři především na nejatraktivnější pořady, které i přes vyšší cenu vstupného byly hned vyprodané.

Foto popis| PŘEDPRODEJ na Smetanovu Litomyšl byl zahájen. Již od rána čekali lidé před zámeckým informačním centrem.
Foto autor| Foto: Deník/ Tereza Dolinová
Region| Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz