Nová instalace v kostele: Ježíš v plodové vodě

Search
Close this search box.

WEB , Datum: 13.06.2019 , Zdroj: svitavsky.denik.cz , Autor: Deník Šilar Petr

Kulturní událost roku je tady. Začíná 61. ročník Smetanovy Litomyšle a 15. ročník Smetanovy výtvarné Litomyšle. Festival přinese premiéry i zajímavé výstavy, jako je ExCitace v piaristickém chrámu.

Letošní 61. ročník Národního festivalu Smetanova Litomyšl bude zahájen dnes večer koncertem s Českou filharmonií. Současně začíná přehlídka výtvarného umění.

Těsně před festivalem se do prodeje uvolnily poslední rezervace vstupenek pro sponzory a zvané hosty, a tak je možno s trochou štěstí sehnat lístky i na dříve vyprodané pořady. Některé mimořádné koncerty a představení však unikají pozornosti a vstupenek je na ně ještě dostatek. Především se jedná o méně známé a uváděné operní tituly. Festival potrvá do neděle 7. července. Během 25 festivalových dní uvede 43 hlavních pořadů a několik desítek doprovodných vystoupení.

Patnáctým rokem doprovází koncerty Smetanova výtvarná Litomyšl. Letos nabídne 26 výtvarných instalací a expozic nejen v Litomyšli, ale i v galeriích v Osíku, Lubné a Stříteži. „Program festivalu je zaměřen na současné české výtvarné umění nebo poválečné období. Je tam i několik výletů do minulosti,“ přibližuje Petra Jiráňová ze Smetanovy výtvarné Litomyšle.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz