Nová sezona Národního divadla

1.9.2017    ČT 1    str. 12   19:00 Události

Marcela AUGUSTOVÁ, moderátorka

——————–

Podvečerním představením přímo na ulici zahájilo Národní divadlo 135. sezonu. Bude ve znamení oprav Státní opery i změn v souborech. Víc už Tereza Willoughby, která program sleduje na náměstí Václava Havla. Terezo, co tedy první scéna chystá?

Tereza WILLOUGHBY, redaktorka ČT

——————–

Národní divadlo pokračuje ve strategii uvádění relativně velkého počtu nových inscenací. Letos jich bude 21. Drží se hlavně klasického repertoáru, v činohře to bude například Maryša nebo Faust. Opera potom vrátí na jeviště ke konci sezony Libuši. Předpremiéra bude dokonce na festivalu Smetanova Litomyšl. Balet pak čeká první sezona s novým vedením. Petr Zuska předá vedení konečně svému nástupci definitivně, takže se můžeme čekat, takže můžeme čekat třeba velké změny. A právě balet Národního divadla je jedním ze souborů, které se účastnily tady slavnostního zahájení sezony před budovou Národního divadla. Z původně plánovaných představení pod širým nebem ale kvůli nepřízni počasí se potom staly workshopy v budově Národního divadla, na kterých se podíleli herci i sólisté první scény.

Michal ŠTÍPA, sólista baletu Národního divadla

——————–

Trošku nás překvapil ten déšť, ale jako diváků plno přišlo.

Nikola MÁROVÁ, sólistka baletu Národního divadla

——————–

Já to beru pozitivně, protože pršelo štěstí, takže otevření nové sezony tady hezky se štěstím. Byla účast velká,  lidem se to líbilo, děti byly nadšený, zatančily si s náma.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2022
Designed by: wwworks.cz