Nové Hrady součástí festivalu

Search
Close this search box.

30.3.2016    Orlický deník    str. 8   Orlicko – U nás doma (jko)     

Orlickoústecko – V pořadí osmapadesátý ročník „Mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl“ nabídne letos celkem 35 pořadů.

Festival bude lákat milovníky krásné hudby od 9.června do 3. července. Letošní programovou nabídku ozdobí inscenace několika oper, například Verdiho La Traviata, Dvořákova opera Čert a Káča, Belliniho Norma, Smetanova Hubička nebo Bizetova Carmen. Pozornost bezpochyby přiláká samostatný koncert Anety Langerové nebo program Čechomoru. Také letos se zapojí do programu festivalu zámecký areál v Nových Hradech. Zámek Nové Hrady „vystupoval“ v programu Smetanovy Litomyšle poprvé v roce 2012, kdy se tady několikrát hrála Purcellova opera Královna víl, stejně jako o rok později. V roce 2014 přijížděli návštěvníci na Scarlattiho Armidu, vloni na několik představení opery Pygmalion (Jean­Phillipe Rameau). Nádherné prostředí zámeckých zahrad využijí pořadatelé „Smetanky“ také letos. Od 22. do 25. června se v kouzelném prostředí rokokového zámku uskuteční novodobá premiéra latinského operního díla Operosa terni Colossi Moles. Napsal ji v roce 1735 František Antonín Míča, rodák z jihomoravských Jaroměřic nad Rokytnou, jako výpravnou „gratulační operu“ o třech jednáních. Festivalová stagiona ji nabídne po čtyři večery v podání souboru Ensemble Damian pod vedením dirigenta Tomáše Hanzlíka.

            Také letos avizují pořadatelé možnost využít k dopravě do Nových Hradů vzdálených od Litomyšle čtrnáct kilometrů autobus, jenž bude součástí vstupného. Inscenace začne pokaždé v devět hodin večer, pokud by „zlobilo“ nepříznivé počasí, představení se přesune,jak bývá v Nových Hradech zvykem, pod střechu do opraveného objektu zámecké sýpky.

 

Region| Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz