O lístky na letošní ročník Smetanovy Litomyšle je velký zájem

Search
Close this search box.

4.3.2009 Mediafax str. 0 Festivaly / Hudba / Umění (obecně) / Opera
Martin Karlík, karlik@mediafax.cz

LITOMYŠL, Mar 04 (Mediafax) – Desítky lidí čekaly od středečního rána v Litomyšli na začátek prodeje vstupenek na letošní 51. ročník festivalu Smetanova Litomyšl. Agentuře Mediafax to uvedl ředitel festivalu Jan Pikna.

Letos je možné vstupenky koupit v celé České republice v síti Ticketportal. Řada věrných návštěvníků si ale, stejně jako v minulých letech, přišla vystát frontu do informačního centra na litomyšlském zámku. Prodej začal ve všech prodejních místech v deset hodin. "Letos je lidí méně než v minulých letech, ale díky prodeji v celé republice mizí vstupenky mnohem rychleji," řekl jeden z pokladních.

Místo čekání ve frontě ale čekalo na zájemce o vstupenky na litomyšlském zámku informační centrum s židličkami a stolečky, kde si několikahodinové čekání krátili konverzací a kávou z automatu. "Jsou tu nějaké letáky a materiály o památkách UNESCO v republice, tak si máme i co číst, i když se tady setkáváme se známými, takže spíš klábosíme, než čteme," řekl jeden z čekajících, který je nyní v důchodu. Na Smetanovu Litomyšl chodí každý rok a čekání na zahájení prodeje vstupenek bere za každoroční součást festivalu.

Letošní ročník Smetanovy Litomyšle se koná od 12. června do 6. července a nabídne především díla evropských umělců. Podtitulem akce je totiž Europa musicalis. Festival je oficiální kulturní akcí českého předsednictví Evropské unii. Kromě děl pro náročné diváky nabídne i programy pro děti a pořad s populárními melodiemi z filmů. Většina koncertů se koná v areálu litomyšlského zámku, který je památkou UNESCO.

(Ke zprávě vydává agentura Mediafax foto)

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz