O lístky se strhne mela už zítra

Search
Close this search box.

6.3.2012 Mladá fronta DNES str. 1 Kraj Pardubický (jah)    

 

Smetanova Litomyšl je nejvýznamnějším festivalem v kraji. Letos se koná počtyřiapadesáté

LITOMYŠL Zítra začne předprodej vstupenek na Mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl, který se koná od 4. června do 8. července. Jak je již obvyklé, většina lístků zřejmě rychle zmizí.
Největší šanci budou mít ti, kteří budou sedět zítra dopoledne hned v 10 hodin u počítačů. Což je čas začátku předprodeje či rezervace vstupenek on-line prostřednictvím prodejní sítě Ticketportal a kanceláře Smetanovy Litomyšle. Vstupenky si zájemci po úhradě platební kartou vyzvednou na kterémkoli prodejním místě nebo je dostanou poštou, zákazník si je bude moci vytisknout i sám.
„Ceny lístků zůstávají ve stejné hladině jako loni a předloni. Ty dražší jsou hlavně pro ty, kteří zaváhají v den zahájení prodeje a potom si budou moci připlatit. Průměrná cena vstupenky je 600 korun, ale většina vstupenek se dá koupit v ceně kolem 400 korun, což vychází z rozdílu cen mezi vstupenkami u jednotlivých sektorů," řekl ředitel festivalu Jan Pikna. Slevu mají handicapovaní. Na některé pořady nabízejí pořadatelé slevu pro děti a studenty. „Chceme si vychovat novou generaci návštěvníků," dodal.
Návštěvníci se budou moci na festivalu setkat s řadou zahraničních i domácích hvězd současného hudebního nebe. Mezi ty domácí budou patřit například Pavel Šporcl, Ivan Kusnjer, Simona Houda-Šaturová, Jaromír Nohavica, Radek Baborák či Libor Pešek.

Foto popis| Závěr Libor Pešek bude dirigovat závěrečný koncert 8. července.
Foto autor| Foto: archiv MF DNES

Regionální mutace| Mladá fronta DNES – pardubický kraj

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz