O Smetance až v březnu

TISK , Datum: 29.01.2021 , Zdroj: 5plus2 , Strana: 1 , Autor: (lat) , Vytištěno: 329 749 , Infotype: Nepojmenováno , Datum importu: 29.01.2021 00:01 , Čtenost: 672 306 , Rubrika: Titulní strana , Země: Česko , GRP: 7,47

Tematické duplicity: Smetanova Litomyšl, Kultura a cestovní ruch

Pořadatelé hudebního festivalu představení kompletního programu odsouvají

LITOMYŠL / Každý rok je to stejné. Příznivci klasické hudby a oper vždy v lednu hoří nedočkavostí, než organizátoři mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl zveřejní program nadcházejícího ročníku. Letos tomu je kvůli nevyzpytatelné době jinak.

Jací interpreti spolu hudebníky a soubory vystoupí, bude jasné později. Kompletní program 63. ročníku se lidé dozvědí až koncem března.

„Program máme kompletně připravený, otázkou však je, zda jej budeme moci celý realizovat,“ řekl umělecký ředitel festivalu Vojtěch Stříteský.

Důvodem obav organizátorů je nepolevující onemocnění covid-19. „Nic jiného nám nezbývá, zatím chystáme program festivalu v plném rozsahu, a případně jej budeme operativně upravovat podle podmínek,“ dodal Vojtěch Stříteský, který zůstává optimistou.

I proto si v Litomyšli dávají na čas a zveřejnění programu letošního ročníku nechávají na začátek jara.

Některé informace si však pořadatelé pro sebe nenechali. Pokud se situace kolem koronaviru uklidní, Smetanova Litomyšl se bude konat od 10. června do 6. července a nabídnout by měla 44 pořadů s nejlepšími tuzemskými a zahraničními umělci.

„Jsme připraveni začátek festivalu případně posunout až do července. Myslím, že jsme v roce 2020 dokázali, že umíme improvizovat a najít řešení každého problému. Věříme proto, že Smetanova Litomyšl v roce 2021 bude,“ ubezpečil všechny příznivce kvalitní hudební produkce ředitel festivalu Jan Pikna.

Známý je už i dramaturgický podtitul letošního ročníku, nazvaný Klíče od domova, který má být podle pořadatelů vnímám jako symbol možnosti návratu, ukotvení k jistotám a pevnému zázemí.

„Volně navazuje na loňské téma Múza naděje, jež se tak mimořádně trefilo do pocitů, které všichni na počátku léta prožívali,“ řekla mluvčí mezinárodního festivalu Jana Bisová.

Předprodej vstupenek by měl začít 14. dubna.

***

44 pořadů má nabídnout 63. ročník festivalu Smetanova Litomyšl.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz