O Smetanovu Litomyšl je zájem

Search
Close this search box.

3.3.2010 ČRo Pardubice str. 3 17:00 Události regionu

Milena DVOŘÁKOVÁ, moderátorka
——————–
Dnes začal prodej vstupenek na letošní operní festival Smetanova Litomyšl. Kdo chtěl mít šanci na vstupenku na vyhlédnutý pořad získat, musel si přivstat. Přesto se zdaleka na všechny nedostalo. Už během první hodiny bylo osm pořadů beznadějně vyprodáno. Festival letos doprovází rekordní zájem ze strany milovníků vážné hudby. Jen během dopoledne se prodalo 10 tisíc vstupenek. Zjistila redaktorka Věra Pavlasová.

Věra PAVLASOVÁ, redaktorka
——————–
Lidé nakupovali nejen v informačním centru na zámku v Litomyšli, ale i přes Internet.

Jan PIKNA, ředitel Smetanovy Litomyšle
——————–
Lidé opravdu vědí, že o vstupenky bývá velká bitva a že je potřeba si přivstat a jít si je vystát. Je to trošku nepříjemná záležitost. Festival má vlastně přinášet jen ty příjemné zážitky. Toto je taková ta první nepříjemná věc. Ale potom snad už bude ten festival jen příjemný.

Věra PAVLASOVÁ, redaktorka
——————–
Vysvětluje nápor zájemců o lístky už od brzkého rána ředitel Smetanovy Litomyšle Jan Pikna. A o co je letos největší zájem?

Jan PIKNA, ředitel Smetanovy Litomyšle
——————–
Pavel Šporcl, potom hned na dalším místě je Labutí jezero, kupodivu Svatební košile Antonína Dvořáka, potom samozřejmě Koncert na přání.

Věra PAVLASOVÁ, redaktorka
——————–
Od rána lidé posedávali v kavárně informačního centra s pořadovými čísly a doufali, že na ten svůj oblíbený pořad vstupenky dostanou.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz