Operní festival chce přilákat dvacet tisíc lidí

Search
Close this search box.

4.3.2008 Mladá fronta DNES str. 2 Kraj Hradecký (vid)4.3.2008 Mladá fronta DNES str. 2 Kraj Hradecký (vid)

Litomyšl – Nejatraktivnější program v padesátileté historii nabídne letošní ročník hudebního festivalu Smetanova Litomyšl. Dvacet tisíc vstupenek na jednotlivá představení se začne prodávat zítra od devíti hodin. Průměrná cena lístků činí 440 korun.
Protože každý rok vstupenky na nejzajímavější představení zmizí během několika hodin, váhat se nevyplatí. Lístky je možno objednat i prostřednictvím internetu.
Čestné místo v programu mají nejznámější opery Bedřicha Smetany, kterému je festival věnován.
"Letošní Smetanova Litomyšl neponese žádný tematický podtitul, bude zaměřena slavnostně, smetanovsky a operně. Již Bedřich Smetana určil provádění Libuše pro obzvláště slavnostní příležitosti. Proto 18. června tato jeho opera s Evou Urbanovou v titulní roli a souborem opery pražského Národního divadla 50. ročník festivalu zahájí," uvedla mluvčí festivalu Eva Piknová.
Vedle Libuše bude v Litomyšli hned dvakrát uvedena premiéra Smetanovy nejoblíbenější opery Hubička, rovněž nastudované souborem Národního divadla v Praze pod režií Magdaleny Švecové. Chybět nebude ani cyklus Má vlast, který provede Česká filharmonie s dirigentem Liborem Peškem a klavíristkou Jitkou Čechovou.
"Festival je konkurenceschopný s evropskou hudební scénou, překračuje hranice lokálního významu," uvedl umělecký ředitel festivalu Vojtěch Stříteský.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES – východní Čechy (hradec králové)

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz