Operní festival propojuje sousedy

Search
Close this search box.

12.1.2007 Svitavský deník str. 21 Inzerce/trh práce (ron, mag)12.1.2007 Svitavský deník str. 21 Inzerce/trh práce (ron, mag)

Jeden z koncertů Smetanovy Litomyšle možná v Chrudimi

Chrudim / Litomyšl – Pořadatelé mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl jednají s vedením města o případném uspořádání jednoho z koncertů této významné akce právě v Chrudimi.

Podpora biskupa

"Ještě tento týden budu s organizátory jednat o dalších podrobnostech. Věřím, že se podaří jeden z červnových koncertů uskutečnit v kostele Nanebevzetí Panny Marie," potvrzuje starosta Chrudimě Jan Čechlovský.
O případném propojení města se Smetanovou Litomyšlí už vedení radnice jednalo s královéhradeckým biskupem Dominikem Dukou. "Shodli jsme se na tom, že konání této akce vítáme. Pro město je to další příležitost, jak přilákat další turisty," zdůrazňuje starosta. Schůzku s vysokým církevním představitelem využili k rozhovoru o obnově kostela.

Navazují na tradici

Konání koncertů mimo Litomyšl se pro festival stalo již tradicí. Během posledních šesti let zavítaly jeho externí představení konané v kostelích například do Pardubic, Luže na Chrudimsku či do kláštera v Hedči u Králík. "Tentokrát chystáme koncert kromě Chrudimi také v Lanškrouně," dodal Pikna.
Jak uvádí organizátoři na webových stránkách www.smetanovalitomysl.cz, program 49. ročníku Mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl nese podtitul Ve světě dětí.

Open air

Smetanova Litomyšl je po Pražském jaru druhým nejstarším hudebním a současně největším "open air" festivalem klasické hudby konaným v Česku.

Foto popis| Chrudimský kostel Nanebevzetí Panny Marie může být dějištěm festivalového koncertu 49. ročníku Smetanovy Litomyšle..
Foto autor| Foto Marek Nečina
Region| Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz