Operní festival v Litomyšli sužuje zima a déšť

Search
Close this search box.

25.6.2009 Mladá fronta DNES str. 1 Kraj Pardubický (sk)
Litomyšl – Tak špatné počasí hudební festival Smetanova Litomyšl snad ještě nezažil. Ze čtrnácti odehraných dní vyšlo počasí ke spokojenosti návštěvníků, hudebníků a samotných pořadatelů jen na dvě představení.
"Počasí nám letos nepřeje. Kromě dvou slunečných dní je buď zima, nebo prší," řekla vedoucí tiskového oddělení Eva Piknová.
Organizátoři festivalu museli dokonce kvůli dešti přesunout jedno z největších lákadel Smetanovy Litomyšle, Dvořákovu operu Rusalka. "První a třetí dějství Rusalky se mělo odehrávat v zámeckém amfiteátru, druhá část pak na nádvoří zámku. Ze tří představení se to kvůli špatnému počasí povedlo jen jednou," řekla Piknová.
Návštěvníky festivalu však nevlídné a pošmourné počasí neodradí. "Lidé na představení chodí. Počasí je naštěstí nepřesvědčí, aby zůstali doma. Na koncertech jen není tak útulno. Teplé oblečení se rozhodně vyplatí. Při večerních představeních se neztratí ani deka," popsala Piknová.
Kdo si koupí vstupenku do dvou nejzadnějších řad, musí počítat s tím, že ho drobný déšť nebo bouřkové kapky neminou. Na to ale organizátoři festivalu upozorňují na webových stránkách.
"Každý den sledujeme předpověď počasí. Snad se to zlepší. Dnes je na programu Kaddish, symfonie Leonarda Bernsteina pro chlapecký sbor, vypravěče a mezzosoprán na texty židovské modlitby," řekla Piknová. Půjde vlastně o koncert, který se už jednou měl uskutečnit, ale neproběhl. Při nástupu do druhé půle koncertu se strhla průtrž mračen a přišel silný vítr. Provedení bylo proto o rok odloženo.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES – pardubický kraj

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz