Operní přehlídka bude v televizi i v rozhlase

Search
Close this search box.

10.6.2010 Mladá fronta DNES str. 4 Smetanova Litomyšl
Česká televize odvysílá záznam z koncertu Pavla Šporcla a souboru Romano Stilo Gypsy Way 24. července

LITOMYŠL I lidé, kteří si letos nemohou vychutnat atmosféru kombinace litomyšlského zámku a klasické hudby, mohou dění na Smetanově Litomyšli sledovat v televizi nebo v rozhlase.
S festivalem se budou zájemci setkávat v pravidelných zpravodajských pořadech vysílaných pod názvem Smetanova Litomyšl den po dni každou festivalovou sobotu mezi 22. a 23. hodinou na programu ČT2. Záznam pořídí Česká televize z koncertu Pavla Šporcla a souboru Romano Stilo Gypsy Way, vysílán bude 24. července ve 20 hodin. Po jeho skončení pak Česká televize odvysílá souhrn festivalového dění, soustředěný do pořadu Smetanova Litomyšl – ohlédnutí. Režisérem záznamu bude Rudolf Tesáček, dokumentů Den po dni a Ohlédnutí Martin Kubala. Koncert Pavla Šporcla bude vydán i na DVD.
Český rozhlas v přímém přenosu na stanici Vltava vysílá Slavnostní zahajovací koncert a koncert O čem nám vypráví láska v závěru festivalu. Pro vysílání ve výměnné evropské síti EBU zaznamená koncert lucemburského komorního orchestru Les Musiciens.
Podrobně sledovat bude dění v Litomyšli i Český rozhlas Pardubice, který vysílá po celou dobu konání festivalu „Festivalová okénka". Ty mohou posluchači na frekvenci 104,7 FM naladit vždy v 8:20 a 16:20. Festivalová okénka nabídnou akutální informace z festivalu, rozhovory s účinkujícími umělci i organizátory nebo třeba perličky ze zákulisí festivalu.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz