Organizátoři Smetanovy Litomyšle finišují

Search
Close this search box.

2.6.2011 Právo str. 11 východní čechy Zdeněk Seiner

 

Devět dní před zahájením letošního, 53. ročníku mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl pořadatelé vrní spokojeností. Všechno klape, všechno vychází, všechno hraje.
Radost mohou mít i studenti a důchodci, kteří čekali na 1. červen, den, kdy management festivalu tradičně zlevňuje zbylé vstupenky. V posledních letech nebylo prakticky co zlevňovat.
„Letos jsou ještě vstupenky na osm představení. Slevy 50 procent jsou zajímavé především pro ekonomicky slabší zájemce, kteří si zatím velmi pečlivě vybírali. Pro ně mám dobrou zprávu, protože překvapivě jdou do slevy i některé velmi atraktivní programy. Nepamatuji například, že by nebyl okamžitě vyprodán koncert České filharmonie," řekl Právu Jan Pikna, ředitel společnosti Smetanova Litomyšl.
Včera vrcholila stavba hlediště a jeviště na druhém zámeckém nádvoří. Montovaný ocelový gigant k renesanci nepatří, ale v posledních letech se daří vysvětlit návštěvníkům zámku, že to je nutné a může to být zajímavé. „Stejně jako loni pořádáme mimořádný prohlídkový okruh, který přiblíží zákulisí festivalu. Návštěvníci se podívají i do šaten účinkujících, zhlédnou video o stavbě tribuny, čeká je nakonec přípitek festivalovým vínem," pozvala kastelánka litomyšlského zámku Jana Sehnalová.
„Pomalu se nám daří přesvědčit veřejnost o tom, že zámek i v době festivalu funguje. Napomáhají tomu také festivalové slevy. Kdo předloží v pokladně vstupenku na kterýkoliv koncert, má automaticky slevu. Například základní vstupné na historický okruh je 120 korun, po slevě jen 70 korun," dodala Sehnalová.
S letošním ročníkem Smetanovy Litomyšle se kříží zahájení největší investiční akce Litomyšle. Za více než 400 miliónů korun začíná revitalizace zámeckého návrší.
„S generálním zhotovitelem jsme se aktuálně dohodli. Smetanova Litomyšl skončí 4. července, zahájení stavby bude 5. července," řekl Právu místostarosta města Litomyšl Radomil Kašpar (KDU-ČSL).
„Pátého července odpoledne předáme stavební firmě Hochtief 11 klíčů od 11 objektů, které budou rekonstruovány. Zájemci si je ještě to odpoledne budou moci prohlédnout. Otevřou se za dva roky," dodal Kašpar.
„Nakonec alespoň jednu špatnou zprávu. Letos po letech nebude festival zahajovat pan prezident Václav Klaus, protože je v té době v Berlíně," přiznal Právu Pikna.

***

Letos jsou ještě vstupenky na osm představení Jan Pikna, ředitel společnosti Smetanova Litomyšl

Foto popis| Včera vrcholila stavba tribuny na druhém zámeckém nádvoří.
Foto autor| Foto PRÁVO – Zdeněk Seiner

Regionální mutace| Právo – Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz