Ostravští filharmonici doprovodí Annu Netrebko

Search
Close this search box.

8.7.2014    Moravskoslezský deník    str. 8   Kultura BŘETISLAV UHLÁŘ   

Ostrava – Janáčkova filharmonie Ostrava odlétá 12. července do Paříže. Zde ji čeká prestižní vystoupení v předním evropském operním domě – Théâtre des Champs ­ Élysées s „královnou operních div počátku 21. století“ – Annou Netrebko. Program koncertu je věnován áriím Verdiho a jeho následovníkům z období takzvaného verismu. Představení bude řídit dirigent Massimo Zanetti. Na pódiu doplní Annu Netrebko, která má hlas ohromující čistoty, přesnosti a rozsahu, představivost, postřeh a vtip, a to vše v kombinaci s uhrančivým charismatem, velmi atraktivní italský tenorista Riccardo Massi, který se představil již na mnoha významných operních scénách.

 

Třešní na dortu

 

Pro Janáčkovu filharmonii Ostrava (JFO) je koncert v Paříži obrovskou třešní na dortu, který si za celou 60. sezonu zaslouží. „Chtěl bych poděkovat všem členům orchestru za skvělé výkony během celé sezony, ať už na abonentních koncertech, na vystoupeních v regionu nebo na zájezdech, které patří ke stěžejním úkolům našeho orchestru. Také bych rád při příležitosti bilancování uplynulých měsíců zmínil velmi potěšující fakt. Janáčkova filharmonie, která se ještě před nedávnem potýkala se splněním jednoho z kritérií pro přiznání finanční podpory ministerstvem kultury – tzv. soběstačností­, na tomto poli zaznamenala velmi výrazný nárůst,“ říká Jan Žemla, ředitel JFO.

            „K velkým pozitivům sezony jistě patří také festivalová vystoupení ostravského orchestru. Především oba koncerty v rámci festivalu Smetanova Litomyšl, ať už Symfonické tance českých skladatelů s Liborem Peškem, nebo světová premiéra hudební verze „kinoautomatu“ Smartphonie s Janem Kučerou, byly pozoruhodné. A díky tomuto úspěchu už teď máme pozvánku na příští ročník. Přesto tím neoddiskutovatelným vrcholem 60. sezony bude teprve koncert v Paříži 12. července s hvězdou hvězd Annou Netrebko,“ dodává Jan Žemla.

 

Foto popis| ANNA NETREBKO, pěvecká stálice.

Foto autor| Foto: archiv JFO

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz