Pamatují i na »obyčejné« návštěvníky

Search
Close this search box.

19.2.2019   Haló noviny   str. 10   Servis – TV programy   (the)  

Předprodej vstupenek na letošní 61. ročník Národního operního festivalu Smetanova Litomyšl (SL) bude sice zahájen až ve středu 6. března v 10 hodin dopoledne, ve stejný čas – avšak již o týden dříve, tedy ve středu 27. února – získají možnost přednostního nákupu všichni zájemci o vstupenkové »balíčky«, tedy zvýhodněné komplety vstupů během víkendů. V minulosti o ně byl velký zájem.

»Opravňují k návštěvě vždy tří po sobě jdoucích hlavních pořadů každého festivalového víkendu,« upřesnila nám tisková mluvčí SL Jana Bisová. »První ze souborů obsahuje vstupenky na počáteční festivalové dny, čili na programy 14., 15. a 16. června,« dodala. Majitel zakoupeného kompletu navštíví oratorium Svatá Ludmila od Antonína Dvořáka, bude moci být účastníkem špičkového pěveckého galakoncertu světově proslulé – původem ruské – sopranistky Olgy Peretyatko a může si také vyslechnout v podání Čajkovského orchestru Moskva kromě skladeb Smetanových rovněž díla Borodinova, Čajkovského a Musorgského.

»S druhým vstupenkovým balíčkem se jeho majitelé mohou těšit na novou inscenaci Janáčkovy opery Příhody lišky Bystroušky (21. června), osvěží se operním Nápojem lásky od Gaetana Donizettiho (22. 6.) a čeká na ně i koncertní provedení Faustova prokletí od Hectora Berlioze (23. 6.),« doplňuje Bisová. Třetí balíček SL obsahuje jedno ze zásadních děl operní literatury 20. století Lady Macbeth Mcenského újezdu z pera Dmitrije Šostakoviče (28. června), dále tři tematické kontrastní jednoaktové opery Triptych Giacoma Pucciniho (29. 6.) a koncert romských zpěváčků Hej Romale! (30. 6.) pod vedením všestranné hudebnice Idy Kelarové.

Vstupenkový balíček číslo čtyři nabídne návštěvu Smetanovy opery Dalibor (5. července), volné pokračování mimořádně úspěšného pořadu Sólo pro 100 smyčců II. (6. 7.) a během Velkého finále – Musica Festiva umožní zaposlouchat se do skladeb k mimořádným událostem (7. 7.). 

»Vstupenkové balíčky i jednotlivé vstupenky bude možné získat online na http://www.ticketportal.cz a http://www.smetanovalitomysl.cz, dále ve všech prodejních místech Ticketportalu a telefonicky na čísle 461 616 070 nebo (mobil) 607 050 485,« informovala nás tisková mluvčí SL. Dodala, že exkluzivním dopravcem jsou České dráhy. Návštěvníkům SL poskytují výrazné slevy na jízdném. Regionální dopravu od vlaku zdarma po předchozím dojednání návštěvníkům SL zajistí vedení festivalu. Tomu se říká dokonalý servis! Příklad z tak ojedinělé péče o návštěvníky by si měli vzít pořadatelé i jiných akcí, určených spíše pro vyvolené boháče. Tam totiž preventivně nedostávají možnost objektivního referování ani objektivně působící nezávislí dlouholetí erudovaní recenzenti (samozřejmě včetně levicového tisku!). Litomyšlští to však naopak zvládají dlouhodobě dokonale.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz