Pardubický kraj pomohl zachránit Aviatickou pouť

Search
Close this search box.

27.6.2009 Pardubický deník str. 32 U nás v kraji RADKA VODIČKOVÁPardubice/ V červnu se v Pardubickém kraji konalo více než padesát sportovních, kulturních i vzdělávacích akcí, kterým kraj deklaruje svoji podporu udílením finančních příspěvků.
Členové krajské samosprávy zároveň udělují osobní záštity těm vybraným projektům, které považují za přínosné pro náš kraj.
Mezi nejvýznamnější z nich, které se v tomto měsíci konaly, zcela jistě patří největší festival operní hudby pod otevřeným nebem Smetanova Litomyšl, který je zapsán v dokumentu Tvář Pardubického kraje. Do rozpočtu jeho 51. ročníku kraj přispěl částkou 1,2 milionu korun.
Dalším neméně významným projektem se stal již 19. ročník letecké show Aviatická pouť Ing. Jana Kašpara na pardubickém letišti, která byla letos finančně ohrožena. Také díky podpoře kraje měli přesto diváci možnost zhlédnout mnoho leteckých zajímavostí, jakou je například setkání letounů Aero v zemi jejich původu – unikátní Aero Fly-in.
Fanoušky motokrosového sportu jistě potěšil návrat jednoho ze závodů mistrovství světa a Evropy do Holic, který se jel pod záštitou hejtmana Radko Martínka a za podpory kraje.
Mekkou mladých šachistů se tentokrát staly Sezemice u Pardubic, kde se pod záštitou náměstka hejtmana Jana Tichého konalo Mistrovství ČR družstev mladších žáků v šachu 2009.
Celostátní projekt Festival muzejních nocí po svém slavnostním zahájení v Pardubicích má pokračování jak v chrudimském Regionálním muzeu, kde byla otevřena výstava s hejtmanskou záštitou Poslední divoký kůň, tak i v Králíkách, kde se muzeum za finanční podpory radního Miloslava Macely otevírá již potřetí.

Foto popis| ČESKOU PREMIÉRU měl na Aviatické pouti jediný letuschopný stíhací stroj P-38 Lightning na evropském kontinentu. Unikátní americkou stíhačku, obdivovali (zleva) primátor Pardubic Jaroslav Deml, hejtman Pardubického kraje Radko Martínek a generální ředitel holdingové společnosti Enteria Luboš Joska.
Foto autor| Foto: Luboš Kozel
Region| Východní Čechy

 

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz