Pavel Šporcl vystoupí na zahradě Besedy s cikánskou kapelou

Search
Close this search box.

5.5.2012 Plzeňský deník str. 5 Region 

 

Plzeň – Geniální houslový virtuos Pavel Šporcl po roce opět zavítá do Plzně. Muzikanta s typickými modrými houslemi zde fanoušci uvidí 12. června na zahradě Měšťanské besedy ve velmi oblíbeném programu Gipsy Way, v němž slavný houslista vystupuje s cikánskou cimbálovou kapelou. V případě nepříznivé počasí se koncert přesouvá do vnitřních prostor Besedy. Spolupráce se zrodila již před čtyřmi lety, kdy Pavel Šporcl natočil se slovenskými hudebníky desku, která se díky více než deseti tisícům prodaných nosičů stala zanedlouho platinovou. „Společně koncertují od roku 2009. V Plzni jsme s tímto projektem byli poprvé v roce 2010, pak tu Pavel vystupoval loni, kdy se k účinkujícím připojil ještě velký symfonický orchestr. V červnu se tu tedy Pavel v Plzni objeví po třetí,a to ve složení on a kapela. Dnes samozřejmě mají nové aranže a hrají maličko jiné věci, takže na své si přijdou i ti, kteří už Gipsy Way viděli a slyšeli," uvedla Šporclova manažerka Jana Dioszegi. Podle jejích slov si fanoušci Pavla Šporcla program s cikánskou kapelou oblíbili ze všech nejvíce. „Jedná se opravdu o velice úspěšný projekt. Pořadatelé si Pavla žádají a on vyprodává sály," sdělila Dioszegi.
Posluchači se mohou těšit na smršť tradičních cikánských melodií z Rumunska či Maďarska a samozřejmě na oblíbený Chačaturjanův Šavlový tanec či Brahmsův Uherský tanec, které přivádí publikum k euforii.
Pavel Šporcl má skutečně nabitý program. Nedávno se vrátil z Japonska, předtím byl v Číně. Nyní se připravuje na velkou událost, třetího června totiž se Symfonickým orchestrem hlavního města Prahy zakončuje festival Pražské jaro, kde zahraje Čajkovského koncert D­dur.
Další prestižní událost jej čeká hned týden po plzeňském koncertu. Jedná se o Smetanovu Litomyšl, kde bude vystupovat s ansámblem muzikantů, kteří budou hrát na barokní nástroje. Zazní hudba takových mistrů, jako je Vivaldi nebo Bach. Na Smetanově Litomyšli Šporcl mimochodem hrál i s projektem Gipsy Way, a to v roce 2009. Organizátoři tehdy museli přidávat ještě jeden koncert, protože ten první byl krátce poté, co se lístky dostaly do oběhu, vyprodaný.
Pavel Šporcl se hře na housle učil na pražské konzervatoři, hudební fakultě AMU a pak šest let ve Spojených státech. Na konci dubna oslavil 39. narozeniny a houslím denně věnuje tři až čtyři hodiny času. Je oblíbený u všech věkových generací, často je také hostem v různých zábavných Pavel Šporcl: Gipsy Way 12. 6. – 20.00 hodin v Měšťanské besedě asijských zemích.

Foto popis|

Region| Západní Čechy
Publikováno| Plzeňský deník; Region; 05
Publikováno| Plzeňský deník – Plzeň-jih, sever; Region; 05
Publikováno| Domažlický deník; Region; 05 – 5
Publikováno| Klatovský deník; Region; 05 – 4
Publikováno| Rokycanský deník; Region; 05 – 4
Publikováno| Tachovský deník; Region; 05 – 6
ID| 6e484014-23f4-419a-917a-7c5631e4d4b0

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz