Pecková omdlela

Search
Close this search box.

5.11.2015    Sedmička    str. 8   Ze světa hvězd   

Cibulkova šatna Perlicky Aleše Cibulky ze zákulisí

Milí čtenáři časopisu SEDMIČKA, často se mě ptáte, jak vlastně vznikají témata jednotlivých dílů pořadu Sejdeme se na Cibulce. Nebo ještě lépe – kam na ty nápady chodím. Právě ten aktuální díl je příkladem toho, že nápady někdy naopak chodí za mnou.

            V květnu letošního roku jsem moderoval v Litomyšli gastronomické slavnosti Magdaleny Dobromily Rettigové. Jedním z hostů odpoledního programu, který se odehrával přímo na náměstí, byla i operní pěvkyně Dagmar Pecková. Měla před stovkami diváků uvařit svůj speciální recept. A já jí měl být takříkajíc »k ruce«. Kuchtili jsme společně skoro dvě hodiny, jídlo bylo vynikající, ale celé tohle náhodné setkání pro nás mělo ještě jeden přínos – tak nějak jsme si kápli do noty. Slovo dalo slovo a hned další den se mi ozvala Dášina manažerka s tím, že musíme společně něco podniknout. A tak jsme domluvili společné natáčení pořadu Sejdeme se na Cibulce. Najít v diáři operní hvězdy volnou skulinku, to je opravdu zázrak, a tak jsme společný pořad natočili až teď.

            Dagmar si mohla do Divadla U Hasičů pozvat kohokoli ze svých blízkých. A výběr to byl vskutku excelentní: dorazil dirigent Libor Pešek, hudebník Jan Jiráň, dirigent, skladatel a klavírista Jan Kučera a tenorista Richard Samek. Nejen jemu, ale i Dagmar Peckové se prý tímto společným setkáním splnil sen – prý ho znala jen z internetu a toužila ho poznat osobně. Nakonec si spolu i zazpívali a představte si, že na konci Richardovy árie Dagmar omdlela! Zlatým hřebem tohoto dílu se však stala společná píseň, kterou Dagmar odzpívala s Bárou Hrzánovou. Ano, čtete dobře, právě s ní! Takový aplaus jsem při natáčení už dlouho nezažil. Pokud jste Dagmar Peckovou a její přátele v pořadu Sejdeme se na Cibulce v úterý propásli, určitě se podívejte na sobotní večerní reprízu!

            Všem vám, milí čtenáři, také připomínám, abyste si na večer 17. listopadu nic nedomlouvali! Televize Barrandov totiž bude vysílat více než dvouhodinový slavnostní 100. díl našeho pořadu. Ale o něm vám prozradím něco víc zase za týden!

 

SEJDEME SE NA CIBULCE

 

TV Barrandov sobota po 22:00 úterý po 21:00

 

Foto popis| Cibulka s Dagmar Peckovou mnohé překvapí.

Foto autor| Foto: Kristýna Junková

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz