Pořadatelé: Přijedeme si pro diváky až k vlaku

Search
Close this search box.

1.2.2019   Mladá fronta DNES   str. 14   Kraj Pardubický   (sk)    

Hlavní program festivalu Smetanova Litomyšl doplní doprovodné pořady a akce. Smetanova výtvarná Litomyšl ve svém 15. ročníku kromě jiného představí i práce lektorů a účastníků výtvarné části stipendijního projektu MenART pro mimořádně nadané dětské umělce.

„Návštěva Litomyšle tak bude zážitkem nejen plným hudby, ale potkáváním se s uměním na každém kroku,“ řekl ředitel Smetanovy Litomyšle Jan Pikna. Návštěvníci se budou moci opět zúčastnit ouvertur, tedy lektorských úvodů. Mladým muzikantům i návštěvníkům jsou určeny Festivalové zahrady. Pořadatalé vyšli vstříc i návštěvníkům, kteří se do Litomyšle musejí vydat autem, protože jejich pohodlné vlakové spojení končí v České Třebové. „Pro výlet na festival jsme vyjednali s Českými drahami padesátiprocentní slevu na jízdenku do Litomyšle a zpět. A protože hlavní trať nevede do Litomyšle, zajistíme zájemcům i dopravu z nádraží v České Třebové,“ řekl Pikna.

Organizátoři tak doplnili již zavedenou službu dovozu návštěvníků na pořady z hotelů v okolí Litomyšle sponzorskými limuzínami.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz