Šporcl přidává koncert v Litomyšli!

Search
Close this search box.

20.4.2010 Hradecký deník str. 7 Kultura TOMÁŠ DVOŘÁK
Litomyšl/Kunětická hora – Jednu dobrou a jednu špatnou zprávu má pro východočeské příznivce houslista Pavel Šporcl (na snímku).

Dvakrát na festivalu

„Vypadá to, že můj červnový společný koncert se skupinou Romano Stilo na Kunětické hoře, který jsme původně plánovali, se bohužel neuskuteční. Na loňské vystoupení přitom byly velmi dobré ohlasy. Koncert měl krásnou atmosféru. Vzpomínám na něj moc rád," konstatoval známý houslista Pavel Šporcl.
Ten si vše bude moct vynahradit na operním festivalu Smetanova Litomyšl, kde se v sobotu 12. června odehrají dokonce dva koncerty!
„V Litomyšli jsem vystupoval už několikrát. Zámecké nádvoří představuje opravdu nádherný prostor. Předešlé koncerty, které jsem tu odehrál, měly báječnou atmosféru, takže se na ně moc těším. Doufám, že vyjde počasí, což je u venkovních produkcí vždycky důležité," poznamenal Pavel Šporcl.
„Do Litomyšle přivezeme program s názvem Gipsy Way. Potěšilo mě, že první představení v 21 hodin, které bude natáčet Česká televize, bylo během tří hodin vyprodané, a tak se přidávalo ještě jedno. To se odehraje v 15 hodin," prozradil známý houslista, jehož prý romská muzika přitahuje už od malička.
„Romští houslisté vždycky patřili k těm nejlepším virtuosům. Byl jsem rád, když jsem byl osloven kapelou Romano Stilo asi před dvěma nebo třemi lety, abychom spolu zahráli pár skladeb na jejich benefičním koncertě v Bratislavě. Když jsem později přemýšlel o tom, co bych ještě mohl natočit, tak jsem si říkal, že bych opět mohl vybočit z řady klasické hudby. Napadlo mě, že bych mohl zabrousit do cikánské muziky a oslovit ke spolupráci kluky z Romano Stilo. To jsem také udělal a vše nasvědčuje tomu, že to snad byl dobrý nápad," prohlásil Pavel Šporcl.
„Reakce na toto spojení máme zatím jen ty nejlepší. Je za námi přes třicet koncertů a jestli diváci neaplaudovali vestoje snad na dvou z nich, tak to bylo možná hodně. Je to opravdu neskutečné, jak dobře nás lidé berou. Velmi nám fandí a nebojí se otevřeně projevit své emoce, k čemuž je ostatně hned na začátku koncertu také vyzveme," sdělil populární houslista.

Host Evy Pilarové

„Tento koncert je úžasný i v tom, že můžeme společně ukázat dobrou stránku Romů. To myslím, že je také užitečné," potvrdil Pavel Šporcl, který se prý doslova těší na každý koncert. „A to i proto, že jsou vždycky jiné," nechal se slyšet houslista, jenž vzbudil velký ohlas také na nedávném koncertu Evy Pilarové v pardubické ČEZ Areně.
„Tato akce se mi líbila, měla moc hezkou atmosféru. Byl jsem rád, že jsem mohl být součástí tohoto turné, protože si Evičky velmi vážím," uvedl Pavel Šporcl, který nechyběl ani na slavnostním vyhlášení hudebních cen Anděl 2009.

Foto popis|
Region| Východní Čechy
Publikováno| Hradecký deník; Kultura; 07
Publikováno| Krkonošský deník; Kultura; 07
Publikováno| Chrudimský deník; Kultura; 07
Publikováno| Jičínský deník; Kultura; 07
Publikováno| Náchodský deník; Kultura; 07
Publikováno| Svitavský deník; Kultura; 07
Publikováno| Orlický deník; Kultura; 07
Publikováno| Rychnovský deník; Kultura; 07
Publikováno| Pardubický deník; Kultura; 07

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz