Poslanci vyrazili do regionů

Search
Close this search box.

16.4.2015    Svitavský deník    str. 1   Titulní strana (pš, tz)  

Na výjezdním zasedání jednali se zástupci obcí a seznámili se s úspěšnými projekty

 

Litomyšl – Na návštěvu Pardubického kraje včera zavítali členové Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj. Celou cestu zakončili na zámeckém návrší v Litomyšli.

 

Prezentace

 

„Představujeme úspěšné projekty, které byly financovány z regionálního operačního programu, jenž byl bohužel zrušený státem. Především ale upozorňujeme na přípravu nového programového období,“ řekl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Poukázal tak na projekty, které v budoucnosti nemusí být možné financovat z evropských fondů, protože už nebudou součástí takzvaných priorit. „V Litomyšli jsme chtěli ukázat projekt, který vznikal postupně osm let. V současné době se připravuje restaurování zámku jako takového, protože toto srdce areálu dosud obnoveno nebylo,“ dodal Martin Netolický.

            Hostitelem byl starosta Litomyšle, který si návštěvy považuje, neboť se nesla v přátelském duchu a vzájemném porozumění. „Naší ambicí bylo ukázat projekt revitalizace návrší za čtyři sta milionů korun, a to i s komplikacemi, které ho provázely,“ informoval Radomil Kašpar.

            V Litomyšli také došlo na diskusi ohledně peněz, které by mohli poslanci schválit pro hudební festivaly, neboť ty jsou přínosem pro rozvoj cestovního ruchu. Což platí i o Smetanově Litomyšli.

            Dalším tématem jednání byla i příprava státního rozpočtu na příští rok. „Upozornil jsem výbor na to, že nově nebude možné získat peníze z evropských zdrojů na mnoho důležitých věcí a je potřeba je nahradit ze státního rozpočtu,“ zdůraznil hejtman Pardubického kraje.

 

Region| Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz