Přední festivaly dávají prostor nejmladším talentům

Search
Close this search box.

WEB , Datum: 11.05.2022 , Zdroj: life4you.cz , Autor: redakce , Datum importu: 11.05.2022 02:23 , RU / měsíc: 59 767 , RU / den: 3 681 , AVE: 2 500,00 Kč , Země: Česko , GRP: 0,04

Tematické duplicity: Ostatní, Kultura a cestovní ruch, Smetanova Litomyšl

Festivaly Pražské jaro, Americké jaro, Smetanova Litomyšl a Smetanova výtvarná Litomyšl spojuje zájem o nové talenty.

Vedle mezinárodních hvězd dávají ve svých programech v nadcházejících týdnech prostor i zástupcům nejmladší generace umělců. Představí absolventy aktuálního ročníku Stipendijní Akademie mentoringu uměleckého vzdělávání MenART, kteří pracovali společně se svými pedagogy pod vedením předních umělců nejrůznějších oborů.

„Velmi si ceníme dlouhodobé podpory těchto festivalů. Věnovat v rámci svého programu prostor nejmladším talentům je důležité symbolické rozhodnutí, které propojuje celý obor, kde špičky ukazují, že je třeba pečovat o nejmladší generaci. Pro tu je pak prezentace roční práce na prestižních festivalech tou největší odměnou i nenahraditelnou zkušeností,“ říká Dana Syrová, ředitelka Akademie MenART, která nabízí pátým rokem roční stipendijní program pod vedením profesionálů ve svých oborech, a to nejen v hudbě, ale i ve výtvarném umění či divadle a tanci.

Podpoře talentů i významu uměleckého vzdělávání v České republice bude věnována 27. května také diskuse na půdě Senátu Parlamentu ČR, kterou iniciovala právě Akademie MenART ve spolupráci s celostátním festivalem základních uměleckých škol ZUŠ Open.

Více informací na www.menart.cz

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz