Předprodej vstupenek na Smetanovu Litomyšl: ty nejlepší jsou už pryč

Search
Close this search box.

TISK , Datum: 06.03.2020 , Zdroj: Právo , Strana: 10 , Autor: Zdeněk Seiner , Vytištěno: 116 408 , Prodáno: 66 006 , Rubrika: Severovýchodní Čechy , Země: Česko

Po první hodině prodeje vstupenek na Smetanovu Litomyšl ve středu dopoledne se vyprodalo devět pořadů ze čtyřiceti čtyř.

„Z předběžného zájmu mecenášů a partnerů bylo patrné, že mezi prvními vyprodanými pořady bude Dvořákova Rusalka a Velké finále s Adamem Plachetkou. Vstupenky na tyto pořady zmizely 4. března hned po zahájení prodeje bleskovou rychlostí, k tomu se připojily další pořady – Večer na zámku v Nových Hradech 19. a 20. června, Má vlast Bedřicha Smetany, Mozartova Figarova svatba, Koncert na přání: Carmen ve víru fl amenka, Když chrám rozezní žestě a Collegium 1704 na Chlumku,“ potvrdila Právu mluvčí Smetanovy Litomyšle Jana Bisová.

„Po první hodině bylo prodáno 3810 vstupenek, dalších zhruba 4500 jich je rezervováno,“ sdělil Tomáš Heinzel ze společnosti Ticketportal. Krátce po desáté hodině se v jeden okamžik chystalo nakupovat 1520 lidí, postupně tento počet klesl na zhruba tisíc.

„Ovšem teď vyprodané pořady mohou být znovu dostupné. V noci ze soboty na neděli se do prodeje vrátí nevyzvednuté rezervace,“ informuje ředitel festivalu Jan Pikna a dodává: „Aby zájemcům uvolněná rezervace neunikla, mohou využít služby hlídacího psa. Ten sám volná místa zachytí a nabídne je zájemcům v pořadí, jak se zaregistrovali. Pokud nabídku nevyužijí, automaticky postoupí k dalšímu registrovanému. Úspěšnost hlídacího psa bývá až 75 procent!“

Stále je však z čeho vybírat, k dispozici jsou například oba galakoncerty – Slovenského národního divadla i tenoristy Pavla Černocha. Dvaašedesátý ročník Smetanovy Litomyšle se bude konat od 11. června do 6. července.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz