Pro Muzikanty na volné noze se vybralo přes milion korun

WEB , Datum: 11.06.2020 , Zdroj: klasikaplus.cz , Autor: Radek Baborák , Datum importu: 12.06.2020 07:58 , RU / den: 10 000 , Celková návštěvnost: 10 000 , Země: Česko

Akademie MenART a tým sbírky Muzikanti na volné noze uspořádají 6. července v pražském Klementinu koncert, na který osobně pozvou donátory.

Bylo jich na čtyři sta a vybralo se přes 1,3 milionu korun. Během dvou měsíců se tak podařilo podpořit 123 hudebníků, které existenčně postihla vládní opatření přijatá proti šíření pandemie. Sbírku inicioval hornista a dirigent Radek Baborák. Právě on a orchestr Česká sinfonietta zahrají Mozartovu předehru k opeře Don Giovanni a Koncert Es dur a Beethovenovu Sedmou symfonii. Sbírka podle Baborákových slov získala podporu mnoha významných kulturních institucí i skvělých osobností světového významu; jako jeden z prvních se připojil Daniel Barenboim, organizátoři zaznamenali také solidární pomoc tuzemských kolegů-hudebníků i sympatie laické veřejnosti. S ohledem na postupné uvolňování opatření se sbírka Muzikanti na volné noze uzavírá, ale Baborák je připraven ji v případě potřeby opět oživit. Dárcům symbolicky věnuje také koncert s Českou sinfoniettou 5. července na festivalu Smetanova Litomyšl a 18. září vystoupení na festivalu Dvořákova Praha. Zvláštní koncerty se chystají i na druhou polovinu srpna, kdy zahraje orchestrální těleso sestavené z obdarovaných hudebníků.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz