Prodaná nevěsta míří na festival

Search
Close this search box.

5.6.2012 Olomoucký deník str. 12 Olomoucký kraj (bas)

 

Olomouc – Prodaná nevěsta zavítá na festival Smetanova Litomyšl. Opera Moravského divadla Olomouc se na akci představí 16. června. Repríza nabídne také vzácné hosty, a to Lindu Ballovou a Aleše Brisceina. O speciální představení s hosty nepřijdou ani diváci v Olomouci a okolí. Mohou se na něj přijít podívat 9. června v 19 hodin, kdy se v prostorách Moravského divadla uskuteční pomyslná generální zkouška.
„Velmi nás těší, že olomoucká Prodaná nevěsta bude prvním divadelním představením v programu letošního festivalu v Litomyšli. Do hlavních rolí se podařilo obsadit skutečně hvězdné hosty a jsme rádi, že je uvidí nejen festivalové publikum, ale i návštěvníci našeho divadla," uvedl Josef Podstata, ředitel Moravského divadla Olomouc. Postavu Mařenky zastane slovenská sopranistka a finalistka řady mezinárodních pěveckých soutěží Linda Ballová. Aleš Briscein, stálý host opery Národního divadla v Praze, zase ztvární Jeníka. Na jevišti se potom dále představí Jiří Přibyl (Kecal), Ondřej Koplík (Vašek), Vladislav Zápražný (Krušina), Magda Málková (Ludmila), Vladimír Třebický (Mícha) nebo Václava Krejčí Housková (Háta).
Navzdory exkluzivním hostům zůstane cena vstupenek na představení v sobotu 9. června nezměněná. „Prodaná nevěsta je nádherné dílo. Přistoupil jsem k němu s úctou a vážně, bez potřeby dělat nějaké násilné úpravy a aktualizace," popsal Michael Tarant, režisér a umělecký šéf činohry Moravského divadla Olomouc.

Foto popis| SMETANOVA LITOMYŠL. Představení Moravského divadla Olomouc Prodaná nevěsta bude součástí festivalu Smetanova Litomyšl.
Foto autor| Foto: Deník/Jiří Kopáč
Region| Střední Morava
Publikováno| Olomoucký deník; Olomoucký kraj; 12
Publikováno| Prostějovský deník; Olomoucký kraj; 12
Publikováno| Šumperský a jesenický deník; Olomoucký kraj; 12
Publikováno| Přerovský a hranický deník; Olomoucký kraj; 12
ID| d8a35b44-76dd-40a0-b318-179313f99d35

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz