PROHLÉDNĚTE SI VIDEA Z NAŠEHO REGIONU

Search
Close this search box.

18.7.2008 Svitavský deník str. 7 Svitavsko – čtemáři sobě!Pervitin je mezi mladými stále populárnější

Svitavy/ Problematika drogových závislostí je ve Svitavách stále aktuálním tématem. Neustále stoupá počet dealerů, výrobců i uživatelů drog, mezi nimiž se nezřídka objevují nezletilí. Tabulku oblíbenosti mezi experimentátory zřejmě vede pervitin, jenom za letošní rok zde kriminalisté odhalili již čtyři varny na výrobu této drogy.

Světový pohár v travním lyžování

Svitavy/ Čenkovice se po roce opět staly dějištěm závodů světového poháru v travním lyžování. Závody byly stejně jako minulý rok rozděleny do dvou dnů. Vsobotu 5. června mělo přibližně padesát startujících na programu obří slalom a o den později se jel slalom klasický. Organizace se chopil Tj Sokol Předklášteří a město Svitavy.

Smetanova Litomyšl ´08: Prodaná nevěsta

Litomyšl/ Nejžádanějším a i při dvou uvedeních beznadějně vyprodaným pořadem, byla na 50. ročníku Smetanovy Litomyšle opera Prodaná nevěsta. Komická zpěvohra od nejslavnějšího litomyšlského rodáka figuruje na programu festivalu rok co rok, letos se však jednalo o premiéru nové, jubilejní dvacáté inscenace, jejíž režie se ujala Magdalena Švecová. Za choreografii zodpovídala Ladislava Košíková, dirigoval Ondřej Lenárd. Vystoupil Orchestr a sbor Národního divadla v Praze a Divadlo Continuo.
Tato videa ze Svitavska i spoustu dalších můžete zhlédnout na:

O autorovi| www.nasetelevize.cz
Region| Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz