Pěvec Ivan Kusnjer zpíval v županu

Search
Close this search box.

30.6.2012 Svitavský deník str. 3 Svitavsko (zva)

Smetanova Litomyšl 2012

Litomyšl – Ještě že organizátoři festivalu dali vystoupení Červené a Kusnjera „jen" do Smetanova domu. I tak bylo ve velkém sálepřekvapivě dost volných míst.
Diváci, kteři nepřišli, však udělali chybu. Oba protagonisté večera odvedli úctyhodné výkony a Pražská komorní filharmonie s dirigentem Markem Štilcem za nimi nezůstala nikterak pozadu. V úvodním melodramu Otomara Kvěcha na slova Emy Destinové vystoupila slavná pěvkyně (dnes už recitátorka) hodna svému příjmení, tedy celá v červeném. Na slova A. P. Čechova byla pak na programu Pauerova Labutí píseň. Ivan Kusnjer překvapil už svým kostýmem – pruhovaný župan doplnila láhev vodky, kterou vytáhl z kapsy.
Barytonista dokázal, že je nejen vynikajícím zpěvákem na vrcholu svých sil, ale i výtečným hercem se smyslem pro humor. Po přestávce patřila první část opět Soně Červené, tentokrát pro změnu v černém. Přednesla melodram Sylvie Bodorové Kafkovy sny. V závěrečném čísle večera měl hlavní a jediné slovo komorní orchestr, když zahrál málokdy slýchanou Haffnerovu symfonii č.35 D dur Wolfganga Amadea Mozarta.

Foto popis|
Region| Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz