Rusalka zmizela za pět minut

Search
Close this search box.

WEB , Datum: 04.03.2020 , Zdroj: svitavsky.denik.cz +1 , Autor: Iveta Nádvorníková , RU / den / 1: 24 111 , Rubrika: Kultura

Obsahové duplicity: 04.03.2020 – Kultura N1 URL

/FOTO/ Boj o lístky na Národní Festival Smetanova Litomyšl vypukl ve středu úderem desáté hodiny. Doslova. Během několika minut byly vyprodané první pořady. Většina lidí nakupovala vstupenky přes internet, ale i v prodejně Smetanovy Litomyšle na zámku bylo rušno.

„Mezi prvními vyprodanými pořady byla Dvořákova Rusalka a Velké finále s Adamem Plachetkou. Nejsou ani lístky na Večer na zámku v Nových Hradech 19. a 20. června, Mou vlast Bedřicha Smetany, Mozartovu Figarovu svatbu či Koncert na přání: Carmen ve víru flamenca.

„Po první hodině bylo prodáno 3810 vstupenek, dalších zhruba 4500 jich je rezervováno,“ sdělil Tomáš Heinzel ze společnosti Ticketportal. Krátce po 10. hodině se v jeden okamžik chystalo nakupovat 1520 lidí. Vyprodané pořady mohou být znovu k mání. „V noci ze soboty na neděli se do prodeje vrátí nevyzvednuté rezervace,“ uvedl ředitel festivalu Jan Pikna.

Stále je však z čeho vybírat, k dispozici jsou například oba galakoncerty – Slovenského národního divadla i tenoristy Pavla Černocha, koncert Andante amoroso, v němž romantické melodie zahraje klavírista Ivo Kahánek a houslistka Martina Bačová, koncert fenomenálního klavíristy Lukáše Vondráčka, Mahlerova pátá symfonie s Českou filharmonií, velké opery Libuše, Aida a Robert ďábel, stejně tak komorní opera o Boženě Němcové a řada komorních koncertů. Stále též mohou z bohaté nabídky vybírat rodiny s dětmi.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz