s Maláskem a přenosy

TISK , Datum: 27.06.2020 , Zdroj: Svitavský deník +1 , Strana: 3 , Autor: (ik) , Vytištěno: 1 560 , Infotype: Nepojmenováno , Datum importu: 30.06.2020 07:46 , Rubrika: Svitavsko – Pardubický kraj , Země: Česko

Obsahové duplicity: 26.06.2020 – svitavsky.denik.cz 

Smetanova Litomyšl 2020

Festivalové zahrady budou

Litomyšl – Smetanova Litomyšl i letos otevře doprovodnou scénu. Volně přístupné Festivalové zahrady nabídnou podobně jako hlavní festival komornější program. V jeho čele stojí Lenka Nová s Petrem Maláskem nebo Prague Cello Quartet.

„Od celodenních programů jsme se uchýlili k večerním představením. Orchestry a velké koncerty vystřídala kvarteta a recitály,“ uvedla dramaturgyně akce Petra Soukupová. V Klášterních zahradách v Litomyšli tak od 2. do 12. července vystoupí také písničkář Iby Pop, violoncellistka Dorota Barová se svým Anděly oceněným projektem Iluzja, Marta Kloučková s jazzovým kvintetem, popový smyčcový Husák Quartet nebo S. V. A. Návštěvníci Klášterních zahrad uslyší i trio, které s festivalem navázalo spolupráci díky projektu Muzikanti volná noha hornisty Radka Baboráka. Z programu Smetanovy Litomyšle bude do areálu živě přenášen zahajovací a závěrečný koncert spolu s tradiční děkovnou bohoslužbou Tomáše Halíka s jazzovým kvintetem. Zůstávají sedací vaky i menší zahradní restaurace s grilovanými lahůdkami. „Festivalové zahrady budou letos místem pro klidnou duši, zastávkou pro večerní procházku městem, chvilkou na skleničku s trochou milé hudby a zapadajícím sluncem,“ dodal vedoucí projektu Jakub Trpkoš.

Region vydání: Východní Čechy

Foto autor:   Foto: archiv Smetanova Litomyšl

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz