ŠKODA AUTO opět oficiálním dopravcem operního festivalu Smetanova Litomyšl 

Search
Close this search box.

TISK, Datum: 01.07.2022, Zdroj: Reliant Logistic News, Strana: 31, Vytištěno: 4 500, Infotype: Nepojmenováno, Datum importu: 04.07.2022 02:23, Rubrika: Zajímavosti, AVE: 9 807,15 Kč, Země: Česko

Tematické duplicity: Ostatní, Kultura a cestovní ruch

ŠKODA AUTO je také letos partnerem prestižního mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl, jehož 64. ročník probíhá od 9. června 2022 do 5. července 2022. V pozici oficiálního dopravce festivalu zajistí ŠKODA AUTO flotilu deseti automobilů, včetně dvou plně elektrických vozů ŠKODA ENYAQ iV a sedmi vozů ŠKODA SUPERB iV.

Festival Smetanova Litomyšl je druhým nejstarším hudebním festivalem v České republice, zároveň patří k největším pravidelným festivalům klasické hudby u nás. Jeho hlavní programovou náplní jsou operní inscenace, koncertní provádění oper, ale také galakoncerty, oratoria, kantáty a písňové večery, tedy formy, v nichž je dominantou vokální umění. Stranou však nezůstávají ani hudba symfonická, instrumentální či komorní, prostor zde nachází balet stejně jako koncerty chrámové, promenádní nebo i přesahující do jiných žánrů.

Centrem festivalového dění je nádherný areál Státního zámku Litomyšl, který byl v roce 1999 zapsán na seznam kulturního světového dědictví UNESCO. Hlavní pořady se konají zejména v akusticky dokonalém II. nádvoří s unikátním výsuvným zastřešením, ale také v litomyšlských chrámech, ve Smetanově domě a pravidelně též například na zámku v Nových Hradech.

Mobilitu vystupujících umělců a hostů letos zajistí flotila deseti stříbrných vozů ŠKODA. Většina z nich je schopna provozu výhradně na elektřinu. SUPERB iV, ŠKODA OCTAVIA a ŠKODA ENYAQ iV.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz